Џејмс Родригез ги одби кинеските милиони и десет пати поголемата плата

Сепак, оваа понуда не беше примамлива за колумбискиот ас, кој веднаш ја одбил, иако во Кина ќе заработуваше скоро десетпати повеќе, отколку сега во Реал Мадрид. Доколку ја прифатеше оваа понуда, Џејмс ќе беше најскапо платен фудбалер на сите времиња и ќе го престигнеше трансферот на Пол Погба, кој за 105 милиони евра од Јувентус премина во редовите на Манчестер Јунајтед. 25-годишниот офанзивец ...

⇐ DailyКурир ⇒