Дејвис за само 28 минути го реши Никс, Дерик Роуз исчезна

НБА Стартниот плејмејкер на Њујорк никс, Дерик Роуз, исчезна цел ден и го пропушти поразот на неговиот тим од Њу Орлеанс пеликанс на домашен терен од 110:96. Поранешниот МВП не побарал дозвола за отсуство од Никс, а од тимот се загрижиле и го барале во неговиот апартман и на телефон, но не успеале да го добијат. Роуз подоцна се јави, објаснувајќи му на тимот дека имал семејни проблеми и тоа во ...

⇐ DailyВест ⇒