Червар: Не смееме да се штедиме, мораме да дадеме се од себе

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија утре ќе го забележи своето петто учество на мундијалите. Македонија во групата „Б“ се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија, Шпанија и Тунис. Избраниците на Лино Червар својот прв настап на турнирот во Франција ќе го имаат утре со дуелот против селекцијата на Тунис. „Да ветувам нешто, а потоа да не го исполнам, е тоа ...

⇐ Daily24 Вести ⇒