Червар пак го избриша „избришаниот“ Митревски, против Тунис без Пешевски и Арнаудовски

Познат составот за дуелот против Тунис На првиот дуел со Тунис, на СП, селекторот Лино Червар на трибините ќе ги прати голманот Никола Митрески, пикерот Жарко Пешевски и левиот бек Ристо Арнаудовски. Тие отпаднаа од списокот и ќе чекаат некоја шанса за време на СП во Франција на некој друг натпревар. Во Мец отпатуваа 19 ракометари, а според пропозициите само 16 можат да бидат пријавени. Но, во ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒