Червар ги „отпиша“ Митревски, Пешевски и Арнаудовски за Тунис

Никола Митревски, Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски нема да настапат на утрешниот меч против Тунис. Селекторот на нашата репрезентација, Лино Червар го скрати списокот на 16 ракометари кои што ќе играат против оваа африканска селекција. Одлуката на Червар да не смета на услугите на Митревски можеби е најголемото изненадување. Покрај него, утре на теренот нема да излезат ниту пикерот на Металург ...

⇐ DailySportmedia ⇒