Чави со совет до Барселона: Брзо купете го овој играч

Легендата на Барселона, Чави Ернандес има порака до својот некогашен клуб. На „Камп Ноу“ да биде доведен Жан Мишел Сери. Тоа е играчот кого го нарекуваат „африканскиот Чави“, а моментно е играч на екипата на Ница, во Франција. Сепак, од Барселона најверојатно нема да го послушаат советот и сугестијата на Чави, бидејќи челниците на каталонскиот гигант се решија да го доведат Бразилецот Паулињо, ...

⇐ DailySportmedia ⇒