Буфон посочи која е неговата најголема фудбалска мотивација

Големиот Џанлуиџи Буфон повеќе од 20 години успешно опстојува на големата сцена, прво како голман на Парма, а потоа и како член на Јувентус чиј дрес го носи од 2001 година. Тој досега има остварено одлично успеси на клупски и на репрезентативен план, но една титула му фали и истата дополнително го мотивира и го тера да го продолжи својот фудбалски пат. Тоа е пехарот од Лигата на шампионите кој ...

⇐ DailyТочка ⇒