Барселона дефинитивно без Нејмар на мегдан со Реал Мадрид

Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја одби жалбата на Барселона и ја потврди суспензијата на Нејмар која гласеше три натпревари. Бразилскиот репрезентативец поради суспензијата ќе го пропушти најголемото дерби на шпанскиот фудбал, дуелот помеѓу Реал и Барселона, кој в недела ќе се одигра во Мадрид. Нејмар, на 8.април на натпреварот во Малага, беше исклучен поради два жолти картони. Поради црвениот ...

⇐ DailyOhridNews ⇒