Баерн и презимето Санчез не одат заедно?

Баерн Минхен се откажа од трансферот на Алексис Санчез од Арсенал, додека размислува да го продаде Ренато Санчез на Милан, според извршниот директор на германскиот фудбалски првак Карл-Хајнц Румениге.Одлуката за откажување од трансферот на Алексис Санчез е на тренерот Карло Анчелоти, бидејќи повеќе не му треба засилување во нападот, откако Баварците го ангажираа Хамес Родригез.- Ние веќе не сме ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒