Антиќ: И покрај бурните реакции од ПАО, смирено го чекаме мечот во Истанбул!

Вчера турскиот кошаркарски клуб Фенербахче во четвртфиналната серија од Евролигата по втор пат во Грција триумфираше над Панатинаикос за 0:2 и е на чекор од пласман на Ф4 турнирот. Македонскиот интернационалец Перо Антиќ имаше скромен учинок, но се бореше за секоја топка, беше во конфликт со еден од противничките соиграчи, а дојде и вербалниот судир со дел од навивачите на ПАО кои беа блиску до ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒