Ангеловски означи старт на „операцијата“ Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација го имаше првиот тренинг пред гостувањето кај Лихтенштајн во Вадуц. Атмосферата во таборот на црвено-жолтите е позитивна и сите посакуваат победа повеќе од се. На првиот тренинг Ангеловски ги имаше на располагање сите фудбалери, а заедно со него беа и новајлиите во стручниот штаб, Милан Илиевски и Висар Ганиу. Ангеловски и фудбалерите имаат четири дена добро ...

⇐ DailyРадио Слободна Македонија ⇒