Ангеловски: Ќе одиме да ја извојуваме првата победа

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација се екипира до првиот тренинг на подготовките за квалификацискиот меч од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз. Селекторот Игор Ангеловски - Мрме пред собирот направи две принудни рокади во изборот на кандидатите за овој натпревар. Поради повреди, отпаднаа играчите на Шкендија - Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи, а им испрати дополнителни ...

⇐ DailyДневник ⇒