Ангеловски: Нема алиби, одиме на победа во Вадуз

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, вели дека „црвено-жолтите“ одат на победа против Лихтенштајн во Вадуз, прифаќајќи ја улогата на фаворити. Не се алиби ниту повредите на Хасани и на Бејтулаи, и има доволен фонд на квалитетни фудбалери кои можат да одговорат на предизвикот во националниот тим. „Никогаш и никаде нема да бараме алиби, иако и пред почетокот на ...

⇐ DailyЕкипа ⇒