Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

Македонскиот репрезентативец и освојувач на европската титула со Интер, Горан Пандев, денеска беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, којшто е закажан за 8 август во главниот град на Македонија на арената „Филип Втори“. За голгетерот „Гоче“ нема дилеми кое е нивото на овој настан кој ќе ја одбележи современата спортска историја на нашата земја. – Без сомнение ова е ...

⇐ DailyДерби ⇒