Александар Штерјов е првото засилување на Куманово

Центарот Александар Штерјов (31 г. - 208 см) е првото засилување за кумановскиот кошаркарски прволигаш за новатa сезона.Тој во екипата на Куманово доаѓа од Кожув, по препорака на тренерот Игор Михајовски. Искусниот центар претходно настапуваше за кумановци во сезоната 2014-2015.Тој во неговата кошаркарска кариера беше член и на МЗТ Скопје и Вардар од Скопје.Верноста кон Куманово ја продолжија и ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒