Повеќе вести како оваа (25)

Туристичката сезона заврши, Охрид е испразнет а голем дел од газдите на угостителските локали и сместувачките капацитети веќе кројат планови како најисплатливо ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид и Струга ја живеат најслабата туристичка сезона изминативе неколку децении, анализира Пина платформа за истражувачко новинарство. Корона пандемијата ...
| | веќе видена | слични

На истекот на летната сезона туристичките работници ги сумираат финансиските резултати од посетеноста, но и од степенот на култура која ја покажале гостите. ...
| | веќе видена | слични

Дека летово на охридско струшката ривиера ќе изостанат странските туристи е повеќе од сигурно но хотелиерите креираат најразлични прогнози и стратегии како да ...
| | веќе видена | слични

Сместувачките капацитети на охридско-струшката ривиера се исполнети. Во хотелите се бара место повеќе, а од викендов се очекува максимална исполнетост и на ...
| | веќе видена | слични

Сместувачките капацитети на охридско-струшката ривиера се исполнети. Во хотелите се бара место повеќе, а од викендов се очекува максимална исполнетост и на ...
| | веќе видена | слични

Сместувачките капацитети на охридско-струшката ривиера се исполнети. Во хотелите се бара место повеќе, а од викендов се очекува максимална исполнетост и на ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата со коронавирусот во Охрид за продолжениот првомајски викенд ги нема туристи од нашето соседство и подалечните земји, најбројни на ривиерата ...
| | веќе видена | слични

Нетипично за овој период од годината Охрид е полупразен. Ниту се уште топлото време ниту продолжениот празничен викенд не донесоа туристи како што се очекуваше ...
| | веќе видена | слични

Струга, 30. јули 2020 (ИНПРЕС) – Хотелите „Дрим“ и „Изгрев“ имаат најмногу туристи со ваучери за поддршка на домашниот туризам, информираат од Министерство за ...
| | веќе видена | слични

Нема спас за угостителите И покрај намалените цени кафетериите и рестораните во Охрид се речиси празни. Сликата во Охрид е катастрофална додека претходните ...
| | веќе видена | слични

Сместувачките капацитети на охридско-струшката ривиера за претстојните велигденски празници се исполнети околу 70 отсто, информира претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...