Повеќе вести како оваа (25)


Пратениците на ДУИ и ДПА речиси се степаа аргументирајќи, Владата сепак доби заменици министри. Собраниското мнозиство ги изгласа кадровските решенија на ...
| | веќе видена | слични

Во исчекување на собраниската седница на која треба да се изберат новите министри и заменици министри од ДУИ, Владата до Собрание ги достави биографиите на ...
| | веќе видена | слични

Четири заменици министри од ДУИ и уште тројца од Алијансата на Села утре треба да ја добијат поддршката од пратениците во македонското Собрание. По денешната ...
| | веќе видена | слични

Списокот со предлози за заменици министри испратен до Собранието. Имињата на новите функционери и нивните биографии премиерот Заев попладнево ги доставил до ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија ги избра новите министри и заменици - министри во Владата, предложени од Демократската унија за интеграција (ДУИ). Против ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...