Повеќе вести како оваа (25)


Роберт Левандовски, најдобриот стрелец на Баерн Минхен, успеа да прекине еден пост и дури во шестиот меч даде гол во дуелите со Фортуна Дизелдорф. Полјакот ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Баерн Минхен Роберт Левандовски беше стрелец на единствениот гол во победата од 1:0 над Келн, со која Баварците ја зголемија предноста на врвот на ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски е незапирлив, супериорен, фантастичен во 2020, година која е најчудна во последните 100 години поради пандемијата со корона-вирус. Напаѓачот ...
| | веќе видена | слични

Тоа што беше најавено уште во месец октомври, денеска го организираа првите луѓе на Баерн Минхен и одговорните лица од „Гинисовата книга на рекорди“ која ...
| | веќе видена | слични

Постигнатите пет гола на Роберт Левандовски на натпреварот меѓу Баерн Минхен и Волфзбург ќе се прераскажуваат уште многу години од страна на фудбалските фанови ...
| | веќе видена | слични

Кингски Коман заедно со Роберт Левандовски беа главна тема во Германија во претходниве неколку дена, откако тие двајца се степаа на тренинг. Левандовски бил ...
| | веќе видена | слични

Постигнатите пет гола на Роберт Левандовски на натпреварот меѓу Баерн Минхен и Волфзбург ќе се прераскажуваат уште многу години од страна на фудбалските фанови ...
| | веќе видена | слични

Постигнатите пет гола на Роберт Левандовски на натпреварот меѓу Баерн Минхен и Волфзбург ќе се прераскажуваат уште многу години од страна на фудбалските фанови ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...