Повеќе вести како оваа (25)

Роберт Левандовски не застанува да постигнува погодоци во дресот на Баерн Минхен, а со денешните два на натпреварот против Фортуна Дизелдорф, напаѓачот стигна ...
сите 72 | | | веќе видена

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја начна мрежата на Фортуна Дизелдорф и на тој начин тој до еден одличен рекорд, учинок-постигнат гол против ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски е незапирлив, супериорен, фантастичен во 2020, година која е најчудна во последните 100 години поради пандемијата со корона-вирус. Напаѓачот ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски, најдобриот стрелец на Баерн Минхен, успеа да прекине еден пост и дури во шестиот меч даде гол во дуелите со Фортуна Дизелдорф. Полјакот ...
| | веќе видена | слични

Кингски Коман заедно со Роберт Левандовски беа главна тема во Германија во претходниве неколку дена, откако тие двајца се степаа на тренинг. Левандовски бил ...
| | веќе видена | слични

Лајпциг го декласираше Мајнц со 5:0, а Тимо Вернер повторно постигна хет-трик, како и на претходниот меч што Биковите го добија со 8:0 во финишот на ланската ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски со години наназад е кошмар за дефанзивците во фудбалска Германија, а полскиот ас комплетираше фантастичен успех на денешниот дуел меѓу ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Баерн Минех, Роберт Левандовски не ја затресе противничката мрежа на денешниот натпревар со Фортуна Дизелдорф во 12.коло од Бундеслигата. ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен славеше со 5:0 во дуелот со Фортуна Дизелдорф, па по 29 одиграни кола има 10 бодови предност во однос на најголемиот и единствениот конкурент за ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски може да се пофали дека ги тресел мрежите на сите 17 противници во Бундеслигата оваа сезона откако погоди два пати против Фортуна Дизелдорф ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд во самиот финиш на мечот стигна до драгоцени три бода против Волфсбург во дуелот од 27. коло на Бундеслигата. Повторно херој на „милионерите“ ...
| | веќе видена | слични

Германскиот вицешампион Борусија Дортмунд го договори трансферот на напаѓачот на Херта, Адриан Рамос. Рамос на 1 јули ќе пристигне на „Сигнал Идуна Парк“ и ќе ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...