Повеќе вести како оваа (25)

Во Нови Пазар се пријавени три случаи на инфекција со коронавирус кај деца, изјави денес Мехо Махмутовиќ, директор на болница во градот. Некои деца, како што ...
сите 52 | | | веќе видена

20 лекари и 40 медицински сестри од Општата болница во Нови Пазар, Србија биле заразени со коронавирус, изјави директорот Мехо Махмутовиќ за РТВ Нови Пазар.Тој ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Општата болница во Нови Пазар, Мехо Махмутовиќ, изјави денеска дека 20 лекари и скоро 40 медицински сестри во таа болница биле заразени со ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ попладнево се обрати до јавноста по повод формирањето на новата Влада на Република Србија, продолжувањето на дијалогот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Нови Пазар Мехо Махмутовиќ изјавил дека ситуацијата во овој град е алармантна и дека во еден дел од градот се евакуирани 100 жители поради ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Грција во Србија, Димостенис Стоидис, оцени дека Србија има шанси до 2014 година да стане полноправна членка на ЕУ, пренесоа српските медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство требаше да реагира порано во врска со состојбата во Нови Пазар, вели претседателот на Србија, Александар Вучиќ. „Имаме голем број ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство требаше да реагира порано во врска со состојбата во Нови Пазар, вели претседателот на Србија, Александар Вучиќ. „Имаме голем број ...
| | веќе видена | слични

Од утре во Србија ќе биде забрането собирање на повеќе од пет луѓе во отворен и затворен простор, а од петок ќе почне полициски час кој ќе трае до понеделник, ...
| | веќе видена | слични

Од утре во Србија ќе биде забрането собирање на повеќе од пет луѓе во отворен и затворен простор, а од петок ќе почне полициски час кој ќе трае до понеделник, ...
| | веќе видена | слични

Денес беше тежок ден за Србија од почетокот на епидемијата. Денес починаа 13, над 120 лица на респиратор. Ситуацијата е алармантна во Белград, сериозна во уште ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...