Повеќе вести како оваа (25)

Голем број српски државјани не носат заштитни маски, а на улиците има премногу луѓе, тврди членот од тимот на кинеските експерти за борба против коронавирусот, ...
сите 117 | | | веќе видена

Голем број од граѓаните во Србија не носат заштитни маски, а на улиците има премногу луѓе, изјавија членовите на кинескиот експертски тим кој се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Тим од генетичари на професорот Џунџу Хуанг го модифицирал генот одговорен за бета-таласемија. Други научници веднаш побарале привремена меѓународна забрана за ...
| | веќе видена | слични

"Jat Airways" во рацете на Министерството за животна средина и просторно планирање - Србија Генералниот план за воздухопловство на авиопревозникот "Jat ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба повторно пред Kомисијата за заштита од заразни болести. Ќе има ли препорака за продолжување на полицискиот час, а угостителските ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Србија 8.590 лица биле тестирани за коронавирус, а 357 од нив биле позитивни.Починаа 11 лица. Како што рече претседателот Александар ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог Предраг Кон смета дека епидемиолошката слика во Србија од вонредна преминува во катастрофална. Алармантно е тоа што, како што потенцира ...
| | веќе видена | слични

Еден од најбогатите Кинези Гуо Гуангчанг, сопственик и претседател на компанијата „Фосун Интернешанл“ од Шангај, се води како исчезнат, тврди специјализираното ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во моментов на болничко лекување се повеќе од 2.000 пациенти, вели премиерката Ана Брнабиќ и наведува дека за жал денеска се очекуваат исто толку ...
| | веќе видена | слични

Од утре полицискиот час ќе трае само четири часа, односно интервалот на ограничување на движењето на граѓаните ќе биде од полноќ до 04 часот наутро во ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...