Повеќе вести како оваа (25)

Голем број од граѓаните во Србија не носат заштитни маски, а на улиците има премногу луѓе, изјавија членовите на кинескиот експертски тим кој се наоѓа во ...
сите 68 | | | веќе видена

Голем број српски државјани не носат заштитни маски, а на улиците има премногу луѓе, тврди членот од тимот на кинеските експерти за борба против коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Малата островска држава Коморос донираше симболична 100 евра за Кина за да помогне во борбата против ширењето на коронавирусот.Церемонијата за донирање се ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација предупреди дека има речиси експоненцијална прогресија на пандемијата предизвикана од новиот коронавирус, што ќе го зголеми ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час во работните денови ќе трае од 19 до 5 часот наутро, а за време на викенд од сабота во 13 часот до понеделник наутро, кажа министерот за ...
| | веќе видена | слични

Симболична финансиска донација од 100 евра беше врачена на кинескиот амбасадор од страна на малата островска држава Комори, за да помогне во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Државите во светот се во војна со коронавирусот, за чие лечење, терапијата и вакцината сè уште се бараат. Владите во одредени балкански држави користат разни ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот авион на „Ер Србија“, „Ербас А330“, кој вчера замина за Кина, е подготвен да се врати назад во Србија, полна со медицинска опрема и кинески ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот авион на „Ер Србија“, „Ербас А330“, кој вчера замина за Кина, е подготвен да се врати назад во Србија, полна со медицинска опрема и кинески ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот авион на „Ер Србија“, „Ербас А330“, кој вчера замина за Кина, е подготвен да се врати назад во Србија, полна со медицинска опрема и кинески ...
| | веќе видена | слични

Малата островска држава Комори донираше симболични 100 евра на Кина за да помогне во борбата против ширењето на коронавирусот. Церемонијата за предавање на ...
| | веќе видена | слични

Малата островска држава Комори донираше симболични 100 евра на Кина за да помогне во борбата против ширењето на коронавирусот. Церемонијата за предавање на ...
| | веќе видена | слични

Малата островска држава Комори донираше симболични 100 евра на Кина за да помогне во борбата против ширењето на коронавирусот. Церемонијата за предавање на ...
| | веќе видена | слични

Во светот статистички гледано за 24 часа се регстрираат по околу 100 илјади ново заразени. Така денешната бројка на ниво на свет е над 700 илјади заразени 33 ...
| | веќе видена | слични

Администраторот на германскиот округ Хајсберг и член на владејачката ЦДУ, Стефан Пуш ја замоли Кина за помош во борбата против коронавирусот.Пуш, во отворено ...
| | веќе видена | слични

Кинеските власти почнаа да користат дронови со спикерфони за да ги предупредуваат граѓаните да носат заштитни маски. Одлуката е донесена поради ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на кинескиот експертски тим во Србија, доктор Пенг Џичианг изјави дека најефикасна заштита од коронавирусот е маска и најави дека Кина би можела да има ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...