Повеќе вести како оваа (25)


Пешак е тешко повреден откако утрово во 05.30 часот во него удрило патничко возило „шкода“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(32). Како што ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека вчера во 9 часот на бул„.Гоце Делчев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу велосипед управуван од К.Т.(47) од Скопје и велосипед ...
| | веќе видена | слични

На 08.12.2020 во 19,10 часот во Скопје на ул.„Радишанска“, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од З.Д.(51) удрило во ...
| | веќе видена | слични

Млада девојка синоќа била прегазена во Скопје по што со тешки телесни повреди била пренесена во болница. -На 24.11.2020 во 20,40 часот во Скопје, на бул.„Кочо ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 06.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади угостителски објект на бул.„Св.Климент Охридски“ непознато лице со воздушна пушка пукало кон ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...