Повеќе вести како оваа (25)

Стево Пендаровски, претседателот на Македонија, во своето денешно интервју за „Слободен Печат“ вели дека неподамнешните протестни маршови на СДСМ, а потоа и на ...
сите 191 | | | веќе видена

Суд кој работи под криминален диктат на ликови како Заев и Пендаровски не дели правда, туку неправда. Кацарска судството и Русковска обвинителството се срам за ...
| | веќе видена | слични

Суд кој работи под криминален диктат на ликови како Заев и Пендаровски не дели правда, туку неправда. Кацарска судството и Русковска обвинителството се срам за ...
| | веќе видена | слични

Суд кој работи под криминален диктат на ликови како Заев и Пендаровски не дели правда, туку неправда. Кацарска судството и Русковска обвинителството се срам за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денес истакна дека партијата му дава целосна поддршка на Бучковски во неговите напори да дојде до правдата пред Апелациониот ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе го одржи 23-от партиски конгрес на кој партијата треба да го потврди Стево Пендаровски за кандидат за ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе го одржи 23-от партиски конгрес на кој партијата треба да го потврди Стево Пендаровски за кандидат за ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе го одржи 23-от партиски конгрес на кој партијата треба да го потврди Стево Пендаровски за кандидат за ...
| | веќе видена | слични

ДУИ веднаш по изборите прифати, некако без многу мислење, да остане во сенка на својот коалициски партнер ВМРО-ДПМНЕ и да молчи. Многумината „храбри мажи“, кои ...
| | веќе видена | слични

Охрид - Владините проекти, привлекувањето странски инвестиции, отворање на нови работни места, вложувањето во инфраструктурата, реформите во образованието, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ да се тргне на страна од судството, овозможувајќи на судиите да судат врз основа на факти и докази. Ова е повик од в.д. претседателот на СДСМ Зоран ...
| | веќе видена | слични

Како што велат организаторите, минатата недела на протесните маршови над 100 000 граѓани од цела Македонија се приклучија на иницијативата и кажаа не формирање ...
| | веќе видена | слични

Општинската Организација на СДСМ од Охрид се огласи во врска полициската акција „Јагула“.Томислав Тунтев претседателот на О.О на СДСМ од Охрид на денешната ...
| | веќе видена | слични

- СДСМ му дава целосна поддршка на Бучковски во неговите напори да дојде до правдата пред Апелацискиот суд. Воедно го повикувам ВМРО-ДПМНЕ да се тргне настрана ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе го одржи 23-от партиски конгрес на кој партијата треба да го потврди Стево Пендаровски за кандидат за ...
| | веќе видена | слични

Врие во ДУИ. Вујкото на Ахмети, пратеникот Фазли Велиу, револтиран од најавите дека и тој е еден од функционерите кои ќе бидат заменети со млади кадри. Јас сум ...
| | веќе видена | слични

Изјава на Претседателот на СДСМ Охрид Томислав Тунтев: Дали на власта и треба нов политички прогон со монтиран судски процес за одвлекување на вниманието на ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...