Повеќе вести како оваа (25)

Денеска во Миравци е потврден напредокот на државата. Гевгелија е на прав пат! Ова пред малку го објави портпаролот и досегашен пратеник на СДСМ, Костадин ...
сите 18 | | | веќе видена

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов донираше средства на детското оделени во општата болница од Гевгелија. Потегот на Костадинов го потврдија ...
| | веќе видена | слични

Младинци: ФК „Кожув“ Гевгелија (ФК Миравци)-Академија Пандев 1:1 Стадион во Миравци Ризов Перо-73 минутата „Кожув“ Гевгелија (ФК Миравци)– Дориев Љупчо-35 ...
| | веќе видена | слични

„На Христијан Мицкоски му поставивме неколку прашања и веќе десетина дена не одговара на поставените прашања од наша страна.Денеска, дополнително, ќе му ...
| | веќе видена | слични

Ова е сликата што потврдува дека навистина сме на прав пат, дека сме сплотени, сликата што мотивира, која потврдува дека на 12- ти април ќе им покажеме каде им ...
| | веќе видена | слични

„Ѓорге Иванов и во последните денови од мандатот продолжува да биде кочничар на реформите, да работи спротивно на државните интереси и интересите на граѓаните. ...
| | веќе видена | слични

„Зад мене е луксузниот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, симболoт на криминалот и корупцијата на режимот, изграден во времето на најголемата сиромаштија во земјава. Од ...
| | веќе видена | слични

Младинци: Шкендија-ФК Кожув Гевгелија (ФК Миравци) 0:0 Шкендија: Џеладини Сенад, Абдулаху Фестим, Саити Дурим, Зибери Мухамед, Асани Шпенд, Тотре Енур, Абази ...
| | веќе видена | слични

„Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец во Будимпешта, ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов одговори на вчерашните прозивки на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ во врска со ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов пратеник на СДСМ, на својот фејсбук профил објави фотографија на пратениците на СДСМ и се пофали дека ја „напишале историјата“. „Напишавме ...
| | веќе видена | слични

Ова е сликата што потврдува дека навистина сме на прав пат, дека сме сплотени, сликата што мотивира, која потврдува дека на 12- ти април ќе им покажеме каде им ...
| | веќе видена | слични

„Само извршителот Христијан Мицкоски и криминалната ВМРО-ДПМНЕ се против интеграцијата, против напредокот и успехот на државата. До толку Мицкоски е против ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Христијан Мицкоски не може да понуди ништо ново што е надвор од матрицата на деструкции, блокади, насилство и поделби, рече денеска на ...
| | веќе видена | слични

Уште една изјава на СДСМ каде што не се спомнува терминот Македонија. Ова е единствениот факт во изјавата на Костадин Костадинов, а се друго му е манипулација. ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...