Повеќе вести како оваа (25)


Тепачка избила во обложувалница во Скопје, информира МВР. Вчера околу 23:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница во населба Илинден бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 41-годишниот Н.С. од Илинден и 37-годишниот С.Д. од село Идризово. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.
| | веќе видена | слични

За време на викендот скопската полиција интервенирала неколку пати поради тепачи и нарушување на јавниот ред и мир. „На 01.03.2020 во 18.30 часот било ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 21 часот и 10 минути во СВР Скопје било пријавено дека настанало тепачка помеѓу неколку лица. На улица „Скупи 2“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата Џ.С.(27), М.С.(35) и А.С.(25) од една страна и С.З.(24), Ѓ.З.(33) и уште две малолетни лица на возраст од 17 и 15 години од друга страна. Сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 став 3 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.
| | веќе видена | слични

Вчера во 21 часот и 10 минути во СВР Скопје било пријавено дека настанало тепачка помеѓу неколку лица. На улица „Скупи 2“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата Џ.С.(27), М.С.(35) и А.С.(25) од една страна и С.З.(24), Ѓ.З.(33) и уште две малолетни лица на возраст од 17 и 15 години од друга страна. Сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 став 3 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.
| | веќе видена | слични

Во тепачката, двајцата „заработиле“ удари но и пријава. Вчера околу 17.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во ресторан во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата О.С.(54) од Охрид и Л.Ќ.(27) од Струга. Како то информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, полицијата изготвила записници за констатиран прекршок против двете лица по член 11 став 1 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.
| | веќе видена | слични

Ноќеска околу 02 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП бр. 57на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, по претходна меѓусебна расправија, бил ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Дринска” поради нарушени меѓусоседски односи бил нарушен јавниот ред и мир со физичка ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...