Повеќе вести како оваа (25)


Новиот коронавирус, или Ковид-19, продолжува да се шири и да создава паника во целиот свет. Бројот на жртви и на заразени постојано се зголемува, а научниците ...
| | веќе видена | слични

Научници од Кина информираа дека имаат докази кои покажуваат дека лилјаците се иницијални преносители на новиот коронавирус. Ши Жен Ли со своите колеги од ...
| | веќе видена | слични

Научници од Кина информираа дека имаат докази кои покажуваат дека лилјаците се иницијални преносители на новиот коронавирус. Ши Жен Ли со своите колеги од ...
| | веќе видена | слични

На вчерашниот брифинг на тимот за борба против коронавирусот во Белата куќа, д-р Дебора Биркс откри дека за време на викендот имала температура, при што ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 475.052 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 21.357, а оздравеле 114.787 лица. – ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со новиот коронавирус во целиот свет сега е поголем од половина милион. Неколку месеци по појавата на овој вирус на светско ниво има повеќе ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот влезе и во Европа, расте бројот на смртни случаи и заразени од овој вирус. Секако дека не треба да паничите туку да се информирате, а Светската ...
| | веќе видена | слични

Џеј Ар Смит отворено го критикува претседателот на САД Доналд Трамп, дури и со зборови што се навредливи, а пораката ја испрати на социјалните мрежи. „Ти си ...
| | веќе видена | слични

Сергеј Николајевиќ Лазарев е руски психолог, научник, духовник и исцелител. Тој неодамна е вратен од Кина, каде коронавирусот првично зема замав и однесе во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче ги демантираше лажните вести кои се шират на социјалните мрежи дека има заболен од коронавирус во државава. Претходно ...
| | веќе видена | слични

На Балканот каде има повеќе од 40 милиони жители досега се регистрирани пет заразени со новиот коронавирус (Ковид-19). Нема починати од тој вирус. Тројца се ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...