Повеќе вести како оваа (25)

Иако закажан за во 16 часот, градоначникот на Центар, Богдановиќ, на состанокот со пазарџиите се појави по дури 53 минути доцнење. Откако трговците од Зелен ...
сите 55 | | | веќе видена

Во изминатите неколку дена пазарџиите од Зелен пазар протестираат бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето ...
| | веќе видена | слични

Пазарџиите од Зелен пазар кои бараат намалување на цените за паркинг на Општина Центар, и денеска втор ден, од изутрина се на протест поради што е блокиран ...
| | веќе видена | слични

Пазарџиите не се откажуваат од намерата да го натераат ПОЦ да ја врати старата цена за паркирање, а со тоа и да си ги вратат назад купувачите. Тие веќе трет ...
| | веќе видена | слични

Од ПОЦ денеска информираат дека се задоволни од новонастанатата состојба по промената на цената за паркирање околу Зелен Пазар во центарот на Скопје. - Еве ...
| | веќе видена | слични

По организираниот протест на пазарџиите од Зелен пазар кои бараат намалување на цените за паркинг на Општина Центар, се огласија и од ЈП Паркинзи на Општина ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар” во денешното соопштение изрази жалење за незадоволството кое денеска преку штрајк го манифестираа пазарџиите, ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни од одлуката на општина Центар за поскапување на паркингот, стотина пазарџии од Зелен пазар ја блокираа улицата и влезот на паркингот. Бараат да се ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите неколку дена пазарџиите од Зелен пазар протестираат бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето ...
| | веќе видена | слични

И ова утро центарот на градот повторно е блокиран поради протести на пазарџиите. Моментално протестираат околу 30 пазарџии кај дирекцијата на Макпетрол, а ...
| | веќе видена | слични

По четири дена по ред претпладневно блокирање на сообраќајот во центарот на Скопје, протестот на закупувачите на тезгите од Зелен пазар денеска биде ставен во ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите неколку дена пазарџиите од Зелен пазар протестираат бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...