Повеќе вести како оваа (25)

Од ПОЦ денеска информираат дека се задоволни од новонастанатата состојба по промената на цената за паркирање околу Зелен Пазар во центарот на Скопје. - Еве ...
сите 35 | | | веќе видена

Во изминатите неколку дена пазарџиите од Зелен пазар протестираат бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар” во денешното соопштение изрази жалење за незадоволството кое денеска преку штрајк го манифестираа пазарџиите, ...
| | веќе видена | слични

По организираниот протест на пазарџиите од Зелен пазар кои бараат намалување на цените за паркинг на Општина Центар, се огласија и од ЈП Паркинзи на Општина ...
| | веќе видена | слични

Пазарџиите од Зелен пазар кои бараат намалување на цените за паркинг на Општина Центар, и денеска втор ден, од изутрина се на протест поради што е блокиран ...
| | веќе видена | слични

Иако закажан за во 16 часот, градоначникот на Центар, Богдановиќ, на состанокот со пазарџиите се појави по дури 53 минути доцнење. Откако трговците од Зелен ...
| | веќе видена | слични

Цената на паркирањето кај „Зелено пазарче“ нема да се намали, а доколку некој се одлучи да ги крши рампите ќе следуваат и порадикални санкции, најави Саша ...
| | веќе видена | слични

Пазарџиите не се откажуваат од намерата да го натераат ПОЦ да ја врати старата цена за паркирање, а со тоа и да си ги вратат назад купувачите. Тие веќе трет ...
| | веќе видена | слични

По повод државниот празник „Св. Кирил и Методиј“ (Ден на сесловенските просветители) денеска (петок) паркиралиштата со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина ...
| | веќе видена | слични

Еден килограм јагоди на пазарите граѓаните го плаќаат и до 150 денари. Во зависност од пазарите, цените се различни, но никаде јагодине не се нудат за помалку ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...