Повеќе вести како оваа (25)


Струмица, 3 октомври 2018 (МИА) - Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР Струмица. Управувајќи трактор загинатиот според првичните сознанија излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот. Од здобиените повреди починал на местото на несреќата, а во извлекувањето на починатиот К.М. учествуваа и пожарникари. Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб.
| | веќе видена | слични

Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР Струмица. Управувајќи трактор загинатиот според првичните сознанија излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот. Од здобиените повреди починал на местото на несреќата, а во извлекувањето на починатиот К.М. учествуваа и пожарникари. Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб.
| | веќе видена | слични

Несреќата во која тракторист го загуби животот во атарот на селото Ливоишта се случила вчера околу 13 часот, покажа првичната истрага во врска со случајот. ...
| | веќе видена | слични

Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР Струмица.Управувајќи трактор загинатиот според првичните сознанија излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот.Од здобиените повреди починал на местото на несреќата, а во извлекувањето на починатиот К.М. учествуваа и пожарникари.Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб.Текстот Загина тракторист во село Сушица е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР Струмица. Управувајќи трактор загинатиот според првичните сознанија излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот. Од здобиените повреди починал на местото на несреќата, а во извлекувањето на починатиот К.М. учествуваа и пожарникари. Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб.
| | веќе видена | слични

Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР Струмица. Управувајќи трактор загинатиот според првичните сознанија излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот. Од здобиените повреди починал на местото на несреќата, а во извлекувањето на починатиот К.М. учествуваа и пожарникари. Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб.
| | веќе видена | слични

Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР Струмица. Управувајќи трактор загинатиот според првичните сознанија излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот. Од здобиените повреди починал на местото на несреќата, а во извлекувањето на починатиот К.М. учествуваа и пожарникари. Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб. Фото – архива
| | веќе видена | слични

Едно лице загина, а друго е повредено во несреќен случај кој вчера се случил во атарот на селото Воиславци. Од полицијата утринава информираат дека 74 годишниот В.П. додека со трактор се движел наназад по земјен пат кон манастирот „Св. Богородица“, изгубил контрола, пошто тракторот се превртел. В.П. се здобил со тешки повреди и бил пренесен во струмичката болница каде починал, додека во несреќата со полесни повреди поминала сопатничката Н.П. (76) од истото село. На местото на несреќата извршен е увид.
| | веќе видена | слични

Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР Струмица. Управувајќи трактор загинатиот според првичните сознанија излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот. Од здобиените повреди починал на местото на несреќата, а во извлекувањето на К.М. учествуваа и пожарникари. Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб. МИА
| | веќе видена | слични

Синоќа, во несреќен случај во атарот на село Сушица, на место викано Обре, општина Ново Село, загина 37-годишниот К.М. Информацијата ја потврдија од СВР Струмица.Управувајќи трактор загинатиот според првичните сознанија излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот.Од здобиените повреди починал на местото на несреќата, а во извлекувањето на починатиот К.М. учествуваа и пожарникари.Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на семејството за погреб.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...