Повеќе вести како оваа (25)

Репрезентацијата на Македонија синоќа го одржа официјалниот тренинг на ”Ернст Хапел” стадионот во Виена каде вечерва од 20:45 часот игра против Австрија во ...
сите 211 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг на ”Ернст Хапел” стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот играме против Австрија во натпревар ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг на „Ернст Хапел” стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот играме против Австрија во натпревар ...
| | веќе видена | слични

– Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг на „Ернст Хапел” стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот играме против Австрија во натпревар ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Македонските репрезентативци пристигнаа во Виена, по двочасовен лет од Скопје, пред утрешниот претпоследен натпревар од ...
| | веќе видена | слични

– Денеска ќе се одиграат 10 натпревари од 4 групи во квалификациите за ЕП 2020. Со нив ќе заврши претпоследното деветто коло од борбата за пласман на ...
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Виена, Никола Ѓуровски Македонската репрезентација го одработи официјалниот тренинг на „Ернст Хапел“ стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот го ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија го одржа првиот тренинг на стадионот „Ернест Хапел“ во Виена. Селекторот Игор Ангеловски на овој натпревар не може да смета на ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски на пресот пред утрешниот натпревар против Австрија во квалификациите за ЕУРО 2020 изјави дека тимот ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски на пресот пред утрешниот натпревар против Австрија во квалификациите за ЕУРО 2020 изјави дека тимот ...
| | веќе видена | слични

На списокот на селекторот Ангеловски има 23-ца фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија и Израел, во рамките од квалификациите за ЕУРО 2020. ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација попладнево со чартер лет од Виена се врати во Скопје по квалификацискиот натпревар со Австрија кој синоќа го загуби со ...
| | веќе видена | слични

Пред да истрчаат фудбалерите на предвидениот тренинг, селекторот Игор Ангеловски и десниот бек Стефан Ристовски се појавија на прес-конференцијата во пресрет ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...