Повеќе вести како оваа (25)


Во полициската станица Крива Паланка вчера околу 14:40 часот било пријавено дека во Итната медицинска помош со повреди бил донесен Г.Л.(43) од Куманово.„Според ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 14.40 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека во Итната медицинска помош со повреди бил донесен Г.Л.(43) од Куманово. Според ...
| | веќе видена | слични

Кумановец на возраст од 43 години е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила додека управувал камион на патот во изградба од селото Т’лминци до ...
| | веќе видена | слични

МВР ги утврдува причините поради кои 40-годишниот бугарски возач И.М. изгубил контрола над сканијата што вчера попладне се преврте кај Деве Баир. Товарното моторно возило марка „рено“ со бугарски регистарски ознаки од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело на левата страна. Сканијата се превртела во банкината на магистралниот пат Крива Палана – граничен премин Деве Баир, кај месноста Јанчева кривина, во атарот на село Узем, а увид извршила екипа на Полициска станица од општа надлежност Крива Паланка.
| | веќе видена | слични

МВР ги утврдува причините поради кои 40-годишниот бугарски возач И.М. изгубил контрола над „сканијата“ што вчера попладне се преврте кај Деве Баир. Товарното моторно возило марка „рено“ со бугарски регистарски ознаки од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело на левата страна. „Сканијата“ се превртела во банкината на магистралниот пат Крива Палана - граничен премин Деве Баир, кај месноста Јанчева кривина, во атарот на село Узем, а увид извршила екипа на Полициска станица од општа надлежност Крива Паланка. Како што информираат од Итна медицинска помош Крива Паланка, И.М. добил лесни телесни повреди - расеченици и набиеници по лицето и екстремитетите. По укажаната лекарска помош во здравствениот дом Крива Паланка возачот е пуштен на домашно лекување. Камионот превезувал стакло кое при превртувањето не предизвикало дополнителни пречки во сообраќајот.
| | веќе видена | слични

Момче од селото Неготино-полошко се здобило со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчеравечер. Полицијата соопшти дека во 21 часот и 50 минути ...
| | веќе видена | слични

МВР ги утврдува причините поради кои 40-годишниот бугарски возач И.М. изгубил контрола над сканијата што вчера попладне се преврте кај Деве Баир. Товарното моторно возило марка „рено“ со бугарски регистарски ознаки од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело на левата страна. Сканијата се превртела во банкината на магистралниот пат Крива Паланка – граничен премин Деве Баир, кај месноста Јанчева кривина, во атарот на село Узем, а увид извршила екипа на Полициска станица од општа надлежност Крива Паланка. Како што информираат од Итна медицинска помош Крива Паланка, И.М. добил лесни телесни повреди – исеченици и набиеници по лицето и екстремитетите. По укажаната лекарска помош во здравствениот дом Крива Паланка возачот е пуштен на домашно лекување. Територијална противпожарна единица (ТППЕ) Крива Паланка дојавата за незгодата ја примила околу 16.30 часот. – На самото место се упати една екипа со тројца пожарникари за евентуално извлекување на повредени лица, што не беше неопходно, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Крива Паланка, 8 мај 2019 ( МИА) – Едно лице почина, а две се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што се случи попладнево, околу 15 часот ...
| | веќе видена | слични

Едно лице е полесно повредено во сообраќајна несреќа која утринава се случила на патот Куманово-Крива Паланка кај селото Псача. Несреќата се случила кога автомобил „Рено“ со унгарски регистерски таблички управувано од скопјанецот Д.Д. (29) изгубил контрола над возилото, преминал во левата лента и удрил во товарно возило „Пежо“ кое го управувал 35-годишниот Г.С. од Крива Паланка. Возачот на „Пежото“ се јавил на лекарски преглед во здравствениот дом во Крива Паланка каде му биле контатирани телесни повреди. Несреќата се случила поради снежни наноси на коловозот, а во моментот имало и послаби снежни врнежи. Сообраќајот на овој патен правец бил во прекин до 7 часот и 15 минути.
| | веќе видена | слични

Едно лице е полесно повредено во сообраќајна несреќа која утринава се случила на патот Куманово-Крива Паланка кај селото Псача. Несреќата се случила кога автомобил „Рено“ со унгарски регистерски таблички управувано од скопјанецот Д.Д. (29) изгубил контрола над возилото, преминал во левата лента и удрил во товарно возило „Пежо“ кое го управувал 35-годишниот Г.С. од Крива Паланка. Возачот на „Пежото“ се јавил на лекарски преглед во здравствениот дом во Крива Паланка каде му биле контатирани телесни повреди. Несреќата се случила поради снежни наноси на коловозот, а во моментот имало и послаби снежни врнежи. Сообраќајот на овој патен правец бил во прекин до 7 часот и 15 минути.
| | веќе видена | слични

Едно лице е полесно повредено во сообраќајна несреќа која утринава се случила на патот Куманово-Крива Паланка кај селото Псача. Несреќата се случила кога автомобил „Рено“ со унгарски регистерски таблички управувано од скопјанецот Д.Д. (29) изгубил контрола над возилото, преминал во левата лента и удрил во товарно возило „Пежо“ кое го управувал 35-годишниот Г.С. од Крива Паланка. Возачот на „Пежото“ се јавил на лекарски преглед во здравствениот дом во Крива Паланка каде му биле контатирани телесни повреди. Несреќата се случила поради снежни наноси на коловозот, а во моментот имало и послаби снежни врнежи. Сообраќајот на овој патен правец бил во прекин до 7 часот и 15 минути.
| | веќе видена | слични

МВР ги утврдува причините поради кои 40-годишниот бугарски возач И.М. изгубил контрола над сканијата што вчера попладне се преврте кај Деве Баир. Товарното моторно возило марка „рено“ со бугарски регистарски ознаки од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело на левата страна. Сканијата се превртела во банкината на магистралниот пат Крива Палана - граничен премин Деве Баир, кај месноста Јанчева кривина, во атарот на село Узем, а увид извршила екипа на Полициска станица од општа надлежност Крива Паланка. Како што информираат од Итна медицинска помош Крива Паланка, И.М. добил лесни телесни повреди - расеченици и набиеници по лицето и екстремитетите. По укажаната лекарска помош во здравствениот дом Крива Паланка возачот е пуштен на домашно лекување. Територијална противпожарна единица (ТППЕ) Крива Паланка дојавата за незгодата ја примила околу 16.30 часот. - На самото место се упати една екипа со тројца пожарникари за евентуално извлекување на повредени лица, што не беше неопходно, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

МВР ги утврдува причините поради кои 40-годишниот бугарски возач И.М. изгубил контрола над сканијата што вчера попладне се преврте кај Деве Баир. Товарното моторно возило марка „рено“ со бугарски регистарски ознаки од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело на левата страна. Сканијата се превртела во банкината на магистралниот пат Крива Палана – граничен премин Деве Баир, кај месноста Јанчева кривина, во атарот на село Узем, а увид извршила екипа на Полициска станица од општа надлежност Крива Паланка. Како што информираат од Итна медицинска помош Крива Паланка, И.М. добил лесни телесни повреди – расеченици и набиеници по лицето и екстремитетите. По укажаната лекарска помош во здравствениот дом Крива Паланка возачот е пуштен на домашно лекување. Територијална противпожарна единица (ТППЕ) Крива Паланка дојавата за незгодата ја примила околу 16.30 часот. – На самото место се упати една екипа со тројца пожарникари за евентуално извлекување на повредени лица, што не беше неопходно, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

МВР ги утврдува причините поради кои 40-годишниот бугарски возач И.М. изгубил контрола над сканијата што вчера попладне се преврте кај Деве Баир. Товарното моторно возило марка „рено“ со бугарски регистарски ознаки од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело на левата страна. Сканијата се превртела во банкината на магистралниот пат Крива Палана - граничен премин Деве Баир, кај месноста Јанчева кривина, во атарот на село Узем, а увид извршила екипа на Полициска станица од општа надлежност Крива Паланка. Како што информираат од Итна медицинска помош Крива Паланка, И.М. добил лесни телесни повреди - расеченици и набиеници по лицето и екстремитетите. По укажаната лекарска помош во здравствениот дом Крива Паланка возачот е пуштен на домашно лекување. Територијална противпожарна единица (ТППЕ) Крива Паланка дојавата за незгодата ја примила околу 16.30 часот. - На самото место се упати една екипа со тројца пожарникари за евентуално извлекување на повредени лица, што не беше неопходно, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

МВР ги утврдува причините поради кои 40-годишниот бугарски возач И.М. изгубил контрола над сканијата што вчера попладне се преврте кај Деве Баир. Товарното моторно возило марка „рено“ со бугарски регистарски ознаки од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело на левата страна. Сканијата се превртела во банкината на магистралниот пат Крива Палана - граничен премин Деве Баир, кај месноста Јанчева кривина, во атарот на село Узем, а увид извршила екипа на Полициска станица од општа надлежност Крива Паланка. Како што информираат од Итна медицинска помош Крива Паланка, И.М. добил лесни телесни повреди - расеченици и набиеници по лицето и екстремитетите. По укажаната лекарска помош во здравствениот дом Крива Паланка возачот е пуштен на домашно лекување. Територијална противпожарна единица (ТППЕ) Крива Паланка дојавата за незгодата ја примила околу 16.30 часот. - На самото место се упати една екипа со тројца пожарникари за евентуално извлекување на повредени лица, што не беше неопходно, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

МВР ги утврдува причините поради кои 40-годишниот бугарски возач И.М. изгубил контрола над сканијата што вчера попладне се преврте кај Деве Баир. Товарното моторно возило марка „рено“ со бугарски регистарски ознаки од засега непознати причини изгубило контрола и се превртело на левата страна. Сканијата се превртела во банкината на магистралниот пат Крива Палана – граничен премин Деве Баир, кај месноста Јанчева кривина, во атарот на село Узем, а увид извршила екипа на Полициска станица од општа надлежност Крива Паланка. Како што информираат од Итна медицинска помош Крива Паланка, И.М. добил лесни телесни повреди – расеченици и набиеници по лицето и екстремитетите. По укажаната лекарска помош во здравствениот дом Крива Паланка возачот е пуштен на домашно лекување. Територијална противпожарна единица (ТППЕ) Крива Паланка дојавата за незгодата ја примила околу 16.30 часот. – На самото место се упати една екипа со тројца пожарникари за евентуално извлекување на повредени лица, што не беше неопходно, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Едно лице почина, а две се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што се случи попладнево, околу 15 часот на магистралниот пат А2, Куманово ...
| | веќе видена | слични

– Едно лице почина, а две се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што се случи попладнево, околу 15 часот на магистралниот пат А2, ...
| | веќе видена | слични

Едно лице почина, а две се здобија со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што се случи попладнево, околу 15 часот на магистралниот пат А2, Куманово ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...