Повеќе вести како оваа (25)


Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на тетовскиот спортски центар, информира ...
| | веќе видена | слични

Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на тетовскиот спортски центар, информира ...
| | веќе видена | слични

Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на тетовскиот спортски центар, информира ...
| | веќе видена | слични

Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на тетовскиот спортски центар – соопшти ...
| | веќе видена | слични

Изгорено, безживотно машко тело било пронајдено синоќа во околу 04:35 часот откако во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во импровизирана дрвена ...
| | веќе видена | слични

Десетмесечно бебе почина во пожар во импровизирана барака во близина на старата сушичка депонија, на патот Гостивар-Митрови крсти. Десетмесечно бебе почина во пожар во импровизирана барака во близина на старата сушичка депонија, на патот Гостивар-Митрови крсти. Пожарот избувнал утрото околу 9.30 часот. Смртни повреди задобило десетмесечно машко бебе, кое заедно со неговата малолетна 16 годишна мајка од Велес и уште едно друго лице живееле во бараката, а во моментот на пожарот биле излезени надвор, вели Марјан Јосифоски-Портпарол на СВР Тетово. Соседи од околните бараки веднаш штом го забележале огнот се обиделе да помогнат,но не успеале. Пожарот веројатно избувнал од импровизираната печка, а поради многуте даски и картони,бараката лесно пламнала. Милена Стојановска
| | веќе видена | слични

Според неговите податоци, случајот во полиција бил пријавен од 65 годишен жител на Сараќино кој пријавил дека во реката има тогаш непознато безживотно машко тело. Веднаш на самото место излегле екипи на прва помош, СВР Тетово и противпожарната единица од Тетово кои го извлекле телото на починатиот од реката по што тоа било идентификувано како Гани Ш.(91) од Стримница. Во моментот увид на самото место вршат јавен обвинител, лекар по судска медицина како и екипа на СВР Тетово за тоа како починал и се друго поврзано со случајот. - Сега починатиот уште на 17 овој месец бил пријавен од страна на неговиот син како исчезнат откако заминал на неговата нива и не се вратил дома. Од пријавата досега на неколкупати биле организирани интезивни потраги како од страна на тетовската полиција така и на специјални нуркачки екипи од МВР кои го пребарувале коритото на реката Вардар за каде имало најмногу индиции дека можно е да биде телото на Гани, рече Јосифовски. 
| | веќе видена | слични

Утринава околу 10 часот полициските службеници во Гостивар добиле пријава за пронајдено безживотно машко тело со оштетувања на трупот. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, за „Република“ потврди дека е пријавен таков случајот. - Во длабока бездна во близина на сепарациите на магистралниот пат Гостивар-Кичево е пронајдено паднато возило „шкода октавија“ со скопски регистарски таблички и покрај него се наоѓало починато машко лице чиј идентитет сѐ уште не е познат. На телото имало одредени оштетувања, меѓутоа не се знае за што точно станува збор, а тоа ќе го покаже обдукцијата – рече Јосифовски. Тој изјави дека н а самото место увид вршат полициски екипи во присуство на јавен обвинител и лица од судска медицина, по што ќе бидат познати повеќе детали, а пред малку пристигнале и екипи на МВР на местото. - Точно е дека на телото имало оштетувања, но допрва треба да се утврди дали тие се предизвикани од падот на возилото или има некоја друга причина – вели Јосифовски.
| | веќе видена | слични

Пожарот, како што информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски, бил пријавен од жител на зградата по што интервенирала тетовската Територијална противпожарна единица. - Од огнената стихија изгорела целата внатрешност од станот, а при интервенцијата пожарникарите во трпезаријата го пронашле телото на сопственикот на станот кој најверојатно починал од задушување бидејќи на телото немало изгореници или други траги на опожарување, изјави Јосифоски. Пожарникарите го изгаснале пожарот и спречиле негово проширување во останатите делови од зградата. Бил извршен делумен увид на самото место кој продолжува и денеска со цел да се утврдат причините за пожарот. По наредба на лекар по судска медицина телото на починатиот е предадено на обдукција.
| | веќе видена | слични

Пожар изби синоќа во зграда во Тетово, загина 57 годишниот Кирил З. чие тело било пронајдено во неговиот дом. 53 годишниот Кирил З. починал од задушување во пожарот кој изби ноќеска околу 2 часот по полноќ во неговиот стан во зградата број 1 на булеварот „Благоја Тоска“ во непосредна близина на касарната на АРМ во Тетово. Пожарот бил пријавен од друг жител по што десетина пожарникари и неколку возила интервенирале. За половина час го локализирале огнот и спречиле негово проширување во останатите делови од зградата. Целата внатрешност од станот број 19 на петтиот кат изгорела. Во зградата се уште се шири миризбата на изгорено, а жителите потресени раскажуваат за огнената стихија која имало опасност да се прошири на целиот објект. Пожарникарите во трпезаријата го пронашле телото на Кирил кој најверојатно починал од задушување бидејќи на телото немало изгореници или други траги на опожарување, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Тој бил по потекло од демирхисарско со ...
| | веќе видена | слични

Изгорено тело на маж утрово било најдено на ливада покрај земјениот локален пат што ги поврзува тетовски села Јегуновце и Пршовце. Станува збор за седумдесет и три годишниот Б.Ц. од село Јегуновце кој синоќа бил пријавен за исчезнат. Покрај телото кое било значително изгорено, на оддалеченост од два три метри најдена е пластична канта со непозната запалива течност и запалка. Телото на старецот го нашол негов сосед и роднина кој синоќа пријавил во полиција дека старецот дента околу 9 часот излегол од куќата во која живееле сам и не се вратил. Старецот наводно заминал за Тетово. Местото веднаш е обезбедено од полициски службеници на СВР Тетово, а нешто подоцна извршен е увид, со учество и на јавен обвинител и лекар по судска медицина. Предметите кои се најдени ќе се вештачат, а по наредба на јавен обвинител на телото ќе се врши обдукција. The post Во Tетовско пронајдено изгорено тело appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични

Во денешниот пожар во Охрид животот го загубија мајка и седуммесечно бебе. Според информациите од СВР Охрид, пожарот избувнал во импровизирана барака во охридската населба Чекоштина. Во бараката живееле мајка и бебе кои биле лица од социјална категорија. Пожарот кој избувнал кратко пред шест часот наутро го забележал вработен на бензинска пумпа кој ја алармирал противпожарната бригада. Огнената стихија која однесе два животи била локализирана со три возила. Според првичните сознанија, трагичниот пожар бил предизвикан од импровизирано грејно тело. На почетокот на месец април во пожар загина и бебе во Гостивар. Пожарот избувнал во мало импровизирано живеалиште на депонија во кое живееле шестмесечното бебе и неговата 16-годишна мајка.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...