Повеќе вести како оваа (25)


Килијан Мбапе досега во многу наврати се поврзуваше со трансфер во екипите на Реал Мадрид и ПСЖ. Се шпекулираше дека парискиот клуб е подготвен да искешира дури 180 милиони евра за услугите на Килијан Мбапе, а иако од Монако демантираа дека е постигнат било каков договор за продажба на 18-годишниот напаѓач, сепак, тешко дека ќе успеат да го задржат ова лето. Француските медиуми пренесуваат дека синоќа Мбапе го напуштил тренингот на Монако и нема да настапи на натпреварот против Мец, по што започнаа да кружат гласините дека тој е пред трансфер во ПСЖ. Мбапе не играше ниту на минатиот натпревар против Дихон. Целиот натпревар го проследи од клупата, а тренерот Леонардо Жардим изјави дека младиот напаѓач бил на клупата поради полесна повреда на ногата. Се очекува во следните неколку дена да биде позната иднината на младиот Французин, дали ќе остане во Монако, или ќе ја засили екипата на ПСЖ.
| | веќе видена | слични

Пари Сент Жермен сака долгорочно да го задржи Килијан Мбапе во своите редови и му нуди нов договор со астрономска плата. Мбапе минатата сезона беше одличен во ...
| | веќе видена | слични

Кога не може на Реал Мадрид, ПСЖ му се истресе на “малиот” Стразбур победувајќи го со 5-2 во рамките на француското првенство. Со тоа обезбеди опстанок, а со опстанокот и вториот најскап трансфер во историјата на фудбалот. Не станува збор за некој друг играч, туку за Килијан Мбапе во чиј договор за позајмица од Монако има клаузула дека ПСЖ може да го откупи неговиот договор само ако обезбеди опстанок. Така, парискиот клуб летово ќе му исплати на Монако отштета од 180 милиони евра и Мбапе ќе стане вториот најскап фудбалер во историјата по неговиот соиграч Нејмар.
| | веќе видена | слични

Од Монако реагираа на тврдењата на француските медиуми дека трансферот на Килијан Мбапе во ПСЖ е практично завршена работа. „Клубот ги отфрла сите гласини за договорот со ПСЖ за Килијан Мбапе. На наша адреса нема пристигнато никаква понуда“, порачаа од Монако, пренесува француски „Ле Паризиен“. Дека навистина нема договор помеѓу двата клуба за потписот на талентираниот 18-годишен напаѓач потврдија и од „Белн Спортс“ - телевизиска куќа која што е во сопственост на Насер Ал Келаифи, претседателот на париски ПСЖ. Од таму соопштија: „Великанот од Париз нема потпишано никаков договор со Мбапе“. Француските медиуми деновиве пренесоа дека трансферот на Мбапе на „Паркот на принцовите“ е практично завршена работа, а парискиот клуб наводно за неговите услуги на Монако е подготвен да им исплати вртоглави 180 милиони евра.
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе може да го продолжи договорот со клубот. Францускиот клуб веќе започна преговори со 20-годишниот фудбалер, ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе е ставен во искушение, млдиот Французин има опција да чека трансфер во Реал и да стане нов „галактико“ во 2021 или да ја продолжи верноста кон ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе го комплетираше трансферот во ПСЖ, на едногодишна позајмица од тимот на Монако, со обврска парискиот клуб следната година да исплати 145 милиони евра. Неговиот договор ќе важи до 2022 година. Супер-талентираниот Французин конечно ја завршува сагата околу неговата иднина, иако сите го гледаа во дресот на Реал Мадрид, ПСЖ е клубот кој на крај одлучи да ја плати сумата што ја бараше раководството на Монако. „Пресреќен сум, но пред се сум горд што ќе играм за овој клуб. Секое дете во Париз сонува да игра за великанот ПСЖ. Амбициите на клубот се главната причина поради која пристигнав тука, сметам дека можеме да оствариме големи успеси. Со моите нови соиграчи се надевам дека ќе продолжам да напредувам, а воедно ќе можам да помогнам на клубот да испишува нови страници во историјата“ , истакна Мбапе. PSG welcome Kylian Mbappé to the club. ⚡️
| | веќе видена | слични

Како што пренесува "Sky", ПСЖ е пред реализација на трансферот на напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе. Долго се шпекулира околу иднината на талентираниот 18-годишен напаѓач на Монако, но според "Sky", тој сега навистина се наоѓа пред голем трансфер во ПСЖ. Наводно парискиот клуб бил пред постигнување на договор со Монако и само некои „ситни“ детали го делеле Мбапе од преселба на „Паркот на принцовите“ во Париз. Наводно парискиот клуб за неговите услуги ќе исплати вртоглави 140 милиони евра, но исто така во Монако ќе се пресели и Бразилецот Лукас Мура. Покрај тоа, наводно во целата зделка ќе биде вклучен и фудбалерот на Монако, Фабињо, па кога ќе се собере и одземе, вредноста на сите играчи кои што ќе бидат вклучени во големата зделка на француските клубови, ќе се движи околу 220 милиони евра.
| | веќе видена | слични

Се погласи се шпекулациите дека Реал Мадрид е силно заинтересиран за Мбапе и дека „кралевите“ се спремни да го соборат светскиот трансфер рекорд за неговиот ...
| | веќе видена | слични

Францускиот првак за услугите на Нејмар во летниот преоден рок во 2017. година исплати на Барселона неверојатни 222. милиони евра и за сега тоа е апсолутен ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот европски шампион, Реал Мадрид веднаш ги демантираше шпекулациите за евентуалениот трансфер на Килијан Мбапе. Денес француските медиуми лансираа „бомба“ и пренесоа дека „кралевите“ постигнале договор со ПСЖ за трансфер на Килијан Мбапе (види ОВДЕ ). Според француските медиуми трансферот ќе изнесува 272 милиони евра, со што ќе биде срушен актуелниот светки рекорд на Нејмар од 222 милиони евра. Меѓутоа Реал Мадрид веднаш реагираше и преку официјално соопштение ги демантираше шпекуалциите. „После публикуваните информации во последните часови за постигнат договор помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ за трансфер на Килијан Мбапе, клубот соопштува дека информациите се комплетно неточни. Реал Мадрид не испратил никаква понуда до ПСЖ и жали за ширењето на вакви неточни информации“, стои во соопштението на „кралскиот“ клуб. Comunicado Oficial. #RealMadrid https://t.co/6Eg30EtMvB — Real Madrid C.F. (@realmadrid) July 4, 2018 Реал Мадрид со официјално соопштение за Мбапе!
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...