Повеќе вести како оваа (25)


Изневерува личноста или ситацијата? Каква улога има хороскопот во неверството? Хороскопскиот знак е многу испреплетен со нашите размислувања, вредности и постапки, а што велат ѕвездите кои знаци од хороскопот најдобро изневеруваат и од кои треба да бегате? ОВЕН - Тој изневерува ако не сте му пружиле доволно вниамние или време, па проади одмазда можеби да ве зиневери. Не се самоуверени во изневерувањата, но често стануваат страмежливи откако тоа ќе го направат. БИК - Нив многу лесно можете да ги откриете, откако ќе почнат да изневеруват тие се менуваат, а најмногу физички. НОва фризура, одење во теретана и тоа го прави затоа што му е досадно во љубовната врска. БЛИЗНАЦИ - Тие се умни и паметни, па на таков начин и изневееруваат. Нив нема шанси некогаш да ги откриете. Подобро да не истражувате. РАК - Доколку ве изневери емотивниот Рак, нема повеќе да ве мачи. Ако ве изневери Ракот веројатно тоа и ќе ви го соопшти и ќе ве напушти, бидејќи не може да се носи со тој товар. ЛАВ - Лавовите вараат поради ...
| | веќе видена | слични

Изневерува личноста или ситацијата? Каква улога има хороскопот во неверството? Хороскопскиот знак е многу испреплетен со нашите размислувања, вредности и постапки, а што велат ѕвездите кои знаци од хороскопот најдобро изневеруваат и од кои треба да бегате? ОВЕН - Тој изневерува ако не сте му пружиле доволно вниамние или време, па проади одмазда можеби да ве зиневери. Не се самоуверени во изневерувањата, но често стануваат страмежливи откако тоа ќе го направат. БИК - Нив многу лесно можете да ги откриете, откако ќе почнат да изневеруват тие се менуваат, а најмногу физички. НОва фризура, одење во теретана и тоа го прави затоа што му е досадно во љубовната врска. БЛИЗНАЦИ - Тие се умни и паметни, па на таков начин и изневееруваат. Нив нема шанси некогаш да ги откриете. Подобро да не истражувате. РАК - Доколку ве изневери емотивниот Рак, нема повеќе да ве мачи. Ако ве изневери Ракот веројатно тоа и ќе ви го соопшти и ќе ве напушти, бидејќи не може да се носи со тој товар. ЛАВ - Лавовите вараат поради ...
| | веќе видена | слични

Кога еден маж изневерува, веднаш се претпоставува дека тој е несреќен со својата сопруга. Но, не мора тоа да е вистина. Всушност, истражувањата велат дека повеќето (поточно 56%) од мажите кои имаат афера тврдат дека се среќни во бракот. Но, и покрај тоа што се среќни во љубовта, сепак многу мажи завршуваат в кревет со друга жена. Се прашувате зошто? Потпирајќи се на многу истражувања и набљудувања, експертите дошле до следниве факти за изневерувањето: 1. Кога изневеруваат, повеќето мажи се сè уште заљубени во своите сопруги Психологот Андра Брош вели дека мажите најмногу изневеруваат откако ќе го стабилизираат семејниот живот и ќе имаат дете. Тогаш се задоволни од одредени сфери во животот, но може да им недостига романтика. „Мислиме дека жените се тие кои се жалат на отсуството на романтика, но и мажите го чувствуваат тоа. Често мажите страдаат во тишина, верувајќи дека не можат да го добијат она што го сакаат од сопругите“ – тврди Брош. Повеќето мажи кои изневеруваат велат дека се среќни во бракот, но тоа ...
| | веќе видена | слични

Автор: Сара Турановиќ Баш како и мажите така и жените имаат свои причини зошто изневеруваат. Причините се најразлични: некои ќе „скокнат“ во креветот на друг маж само затоа што не се задоволни со својот партнер, а други пак затоа што едноставно се „лоши девојки“.Според едно истражување откриено е дека 14% од жените кои се во брак го изневериле својот сопруг, додека мажите кои ги изневериле своите сопруги опфатиле 22% од испитаниците.Најчести причини поради кои жените изневеруваат се:Недоволно сексАко мажот не е заинтересиран за секс, а таа му укажала на тој проблем, скоро сигурно е дека ќе пронајде задоволство во креветот на друг маж.Таа е „лоша“ девојкаБаш како што има мажи кои се склони на изневерување, постојат и такви жени. Ако ѝ се пружи прилика за авантура, едноставно, не може да ѝ одолее.СамодовербаСексот може позитивно да влијае на самодовербата и самопочитта, а жената така се чувствува привлечно и сакано. Ако поради некоја причина тоа ѝ фали во врската, подготвена е да го побара на друго ...
| | веќе видена | слични

Овен (тој) - Кога тој изневерува, тоа брзо го дознаваат оние од најблиското опкружување, зошто тој се фали со своите успеси кај спротивниот пол. Тој знае дека е маженствен и упорен, а дрзок и наметлив станува кога му е потребно повеќе време да ве убеди колку е - неодолив. Ако партнерката се посомнева во неговата верност, ќе се оправдува како немал намера ниту една да освои, туку било - обратно. Кога ќе се заљуби, непромислено ја прекинува дури и најсериозната врска, не размислува за постапките, а ни за последиците - зошто нема трпение. Овен (таа) - Таа лесно потклекнува кога ќе се „намести ситуација“ во друштво на шармантен и духовит маж, кого подоцна ќе го обвини како главна причина за се' што се случило меѓу нив. Ако се посомнева во верноста на партнерот, ќе му врати со иста мера, но тогаш може да се случи да падне во сопствената стапица и да се заљуби. Авантуристичкиот и немирен дух повторно има шанси да ја одвлечат во прегратките на поранешниот, со кого ќе се обиде да ги разгори страстите, но не и да го ...
| | веќе видена | слични

Овен Машките овни се мажествени личности и лесно се одлучуваат за брак. Не бегаат од одговорност и сакаат да бидат доминантни. Покрај себе сакаат да имаат паметна и убава сопруга, која ќе им даде соодветна слобода. Честопати се случува дополнително задоволство да побараат надвор од домот, затоа внимавајте. Женските овни секогаш ќе ги поддржуваат амбициите на партнерот, бидејќи покрај себе сакаат да имаат адекватно успешен маж. Тие ги исполнуваат сите свои брачни обврски, но не сакаат да се откажат и од сопствените интереси. Жената- овен е многу активна и секогаш е добро организирана. Можно е доза на љубоморни реакции. Бик Мажот бик е многу посветен на својата сопруга и на децата. Секогаш се труди да им обезбеди најдобри услови за среќен живот на своето семејство. Тој е еден од најстрасните мажи. По природа е многу добродушен и добронамерен. Доколку неговата жена не му пружи доволно физичко задоволство, за жал може да биде склон на неверство. Жената бик е исто така посветена на брачната заедница и е ...
| | веќе видена | слични

Често размислувањата за подароците можат да не направат нервозни, во желба да го одбереме најсоодветното, па шопингот наместо задоволство да стане стресен. Верувате или не во хороскопот, родените под ист хороскопски знак сепак сакаат слични подароци. Па пред да направите шопинг „утка“, прочитајте што сугерираат “ѕвездите“. Овен – Запалка, уште подобро ако е од марката Зипо, зашто мажот Овен ваквиот подарок ќе го асоцира на страст, а згора на тоа слабост му се познатите марки. За жените родени во знакот на Овен одличен подарок е комплет долна облека во црвена боја, со тантела. Бик – Биковите се практични и не сакаат многу романтични подароци, туку подарок кој ќе им служи. Оттука, за мажот Бик добар избор е убаво шише вино, а за жената – неа однесете ја на вечера, но не во преромантичен туку во ресторан кадешто се ужива во храната. Близнаци – За мажот Близнак најдобар избор би била ретка книга, додека за жената, која е начесто колекционерка на чевли – секси чевли со висока потпетица. Рак – Ракот е домаќински ...
| | веќе видена | слични

Овен Мажите родени во овој знак ги покренува сексот. Тие вообичаено се спортисти, сакаат предизвици и секогаш сакаат да се натпреваруваат во сè. Мажот Овен знае да направи вистински огномет в кревет, но подеднакво експлозивен е и во кавгите. Овенот сака атрактивна и самоуверена жена, а најдобро се снаоѓа со дамите родени во знакот Стрелец или со Лавици. Исто така можат да го заинтересираат и Близнаци и Водолии, додека Вагите го фрустрираат. Дамите родени во знакот Јарец или Рак го излудуваат. Најдобро пријателство, но не секогаш и љубов, може да оствари со Бикови и Риби. Бик Биковите се романтични, практични, големи љубители на храната и не внимаваат многу многу на финансиите. Сакаат дами со раскошни облини кои уживаат во готвењето и јадењето. Идеална партнерка за Биковите е жена родена во знакот Рак или Риби. Се согласува и со Јарци, додека девојка родена во знакот Скорпија особено ќе го привлече и ќе биде вистински предизвик за него. Близнаците и Бикот се одлична комбинација, но само во кревет. Со дамите ...
| | веќе видена | слични

Сите барем еднаш во животот сме биле во искушение да го изневериме партнерот, особено ако врската е досадна.Во астрологијата за некој хороскопски знаци се верува дека лесно изневеруваат, а за други дека преферираат моногамни врски.Сепак за да одредите која личност колку е подготвена да ве изневери, можеби треба да го дознаете хороскопскиот знак.За жените улога играат Месечината и Венера, а кај мажите Марс.Ако овие планети се наоѓаат во земјените знакови, личноста ќе биде верна, а доколку постои владеење на воздушните и огнени знаци, изневерувањето е загарантирано.Верни знаци: Бик, рак, девица, вага, јарецОвие знаци бараат долга и стабилна врска. Доколку нивните емоционални потреби се задоволени, неверство нема да им падне на памет.Знаци кои изневеруваат: Овен, Близнаци, Лав, Шкорпија, Водолија, РибиКарактерот на овие луѓе не е за во моногамна врска. Дури и доколку искрено го сакаат партнерот, често неможат да ги победат своите нагони кои ги тераат на неверство.ОВЕНОвие луѓе се ловци кои дури и во друштво на ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН – станува склон на расправија Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте го повредиле. Кога ќе изневерат тие стануваат вознемирени. Мажот без потреба вербално ќе ве нападне, а жената Овен ќе приговара во врска со изгледот, често ќе се расправа и ќе кажува дека не сте исти како порано. Ако одат да се видат со љубовникот или љубовничката, брзо ќе побегнат низ врата. БИК – ги менува навиките Припадниците на овој знак изневеруваат поради рутина во односот, но и поради силна сексуална привлечност кон нова личност. Иако вешто ги кријат своите чувства, Бикот појавува изненадна и претерана грижа за својот изглед (купува нова облека или често оди на фризер). Ненадејната промена во навиките, честото излегување и криењето на мобилниот телефон се доволна причина за сомневање. БЛИЗНАЦИ – секогаш имаат алиби Припадниците на овој знак изневеруваат само тогаш кога нема шанси да се дознае или ако не им е важен односот кој моментално го ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте го повредиле. Кога ќе изневерат тие стануваат вознемирени. Мажот без потреба вербално ќе ве нападне, а жената Овен ќе приговара во врска со изгледот, често ќе се расправа и ќе кажува дека не сте исти како порано. Ако одат да се видат со љубовникот или љубовничката, брзо ќе побегнат низ врата. БИК – ГИ МЕНУВА НАВИКИТЕ Припадниците на овој знак изневеруваат поради рутина во односот, но и поради силна сексуална привлечност кон нова личност. Иако вешто ги кријат своите чувства, Бикот појавува изненадна и претерана грижа за својот изглед (купува нова облека или често оди на фризер). Ненадејната промена во навиките, честото излегување и криењето на мобилниот телефон се доволна причина за сомневање. БЛИЗНАЦИ – СЕКОГАШ ИМААТ АЛИБИ Припадниците на овој знак изневеруваат само тогаш кога нема шанси да се дознае или ако не им е важен односот кој моментално го ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте го повредиле. Кога ќе изневерат тие стануваат вознемирени. Мажот без потреба вербално ќе ве нападне, а жената Овен ќе приговара во врска со изгледот, често ќе се расправа и ќе кажува дека не сте исти како порано. Ако одат да се видат со љубовникот или љубовничката, брзо ќе побегнат низ врата. БИК – ГИ МЕНУВА НАВИКИТЕ Припадниците на овој знак изневеруваат поради рутина во односот, но и поради силна сексуална привлечност кон нова личност. Иако вешто ги кријат своите чувства, Бикот појавува изненадна и претерана грижа за својот изглед (купува нова облека или често оди на фризер). Ненадејната промена во навиките, честото излегување и криењето на мобилниот телефон се доволна причина за сомневање. БЛИЗНАЦИ – СЕКОГАШ ИМААТ АЛИБИ Припадниците на овој знак изневеруваат само тогаш кога нема шанси да се дознае или ако не им е важен односот кој моментално го ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН – СТАНУВА СКЛОН НА РАСПРАВИЈА Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте ...
| | веќе видена | слични

Овен  - Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од освета ако многу сте го повредиле. Кога ќе изневерат тие стануваат вознемирени. Мажот без потреба вербално ќе ве нападне, а жената Овен ќе приговара во врска со изгледот, често ќе се расправа и ќе кажува дека не сте исти како порано.  Бик- Припадниците на овој знак изневеруваат поради рутина во односот, но и поради силна сексуална привлечност кон нова личност. Иако вешто ги кријат своите чувства, Бикот појавува изненадна и претерана грижа за својот изглед. Ненадејната промена во навиките, честото излегување и криењето на мобилниот телефон се доволна причина за сомневање. Близнаци - Припадниците на овој знак изневеруваат само тогаш кога нема шанси да се дознае или ако не им е важен односот кој моментално го имаат. Кога изневеруваат многу се мудру, брзо размислуваат и внимаваат на секој чекор. Често ги ангажираат пријателите за да им служат како алиби.  Рак - Нема некоја универзална причина за ...
| | веќе видена | слични

Девиците добро ја поднесуваат самотијата. Близнаците едвај чекаат да прошараат со очите и тоа без грижа на совест, а Вагите кога немаат партнер сакаат да гледаат романтични филмови. Овен Жените родени во знакот на Овен не сакаат компромиси, претпочитаат да си ја дочекаат својата премија. Доколку паднат во емотивна депресија, се убиваат од спортување и трошење на енергијата. Тие не сакаат да признаат дека можат да бидат сами, повеќе им одговара кога имаат некој покрај себе. Бик Долколку е подолго време сама, жената Бик станува неподнослива. Таа има потреба барем од “пролазна“ симпатија која во тмурните денови ќе и и биде причина за среќа. Доколку јаде брза храна, сендвичи, тогаш е во депресија. Близнаци Жената Близнак со еден удар убива две муви, во фитнес или во дискотека таа се забавува и “пеца“ ново дечко. Вистински заводнички во периодот кога се сами си даваат време слободно да дишат, па ништо чудно ако дома се вратат со повеќе телефонски броеви. Рак Жените родени во знакот на Рак се ...
| | веќе видена | слични

Кога врската е во стилот на „50 нијанси сиво“? Еве ги можните одговори за различни комбинации меѓу хороскопски знаци: Жена Овен со маж Лав Два огнени знаци, кои кога се заедно ќе направат вистински пожар. Жената Овен е страсна, сака да експериментира, но останува и бескрајно романтична. На неа ѝ се допаѓа како груб, изненадувачки секс со многу фантазија, така и нежното гушкање, галење по грбот и разговори по екстазата. Жената Овен никогаш нема да му прости на мажот ако остане незадоволена. На мажот Лав му се допаѓа нејзиното лудило и тоа ќе го испровоцира да ги исполи сите нејзини желби. Во кревет се разбираат само со поглед, бидејќи Марс го управува Овенот, а Сонцето – Лавот. Ова е причината двата енергетски знаци да се одлична двојка за секс. Жена Бик со маж Стрелец Стрелците ги сакаат сексуалните предизвици. Двојката, жена Бик и маж Стрелец, може да се секса буквално насекаде. Нивните состаноци ќе бидат до болка непристојни и провокативни. Бикот е еротски, сензуален и лојален. Стрелец умее со комплименти ...
| | веќе видена | слични

Додека машките изневеруваат со цел да си докажат себе си и на другите дека може да ја имаат "која ќе ја посакаат" жените имаат неколку причини поради кои изневеруваат. Во прилог, може да прочитате кои се тие причини. Жените најчесто изневеруваат кога нивниот партнер не им обрнува доволно внимание. Жените без оглед на тоа колку долго биле во врска или во брак со друг човек, секогаш им треба убав збор и комплимент со кој ќе и докажете дека се уште е пожелна и сакана, како и предходно. Разговарот со партнер за жените е многу важен, и недостатокот на комуникација доведува до фактот жените да го изневерат партнерот. Тие на друго место бараат личност со која можат да разговараат. По неколку години врска повеќето мажи се занемаруваат, а ако нешто не им се допаѓа на жените е да бидат со маж кој не држи до себе. Ова претставува голем проблем во врската и жените почнуваат да изневеруваат Интимниот живот е многу важен за врската. Меѓутоа, ако тој стане монотон, и ако се случи жената да води љубов со мажот ...
| | веќе видена | слични

Дали некогаш сте посакале некоја од овие дами? Проверете зошто овие жени се најпосакувани во хороскопот. Бик Дамите родени во знакот на Бик се стабилни, знаат што сакаат и како да го остварат тоа. Покрај нив ниту еден маж нема да биде гладен, ни незадоволен. Таа е секогаш средена, се кај неа е испланирано, но тешко се заљубува. Најверојатно токму поради тоа е посакувана. Познати дами родени во знакот на Бик: Кристен Данст, Рене Зелвегер, Меган Фокс, Кејт Бланшет. Рак Дамата родена во знакот на Рак е онаа која секогаш го држи семејството на купче. Стигнува да се дотера, но и да се грижи за семејството и децата. Нежна е и се грижи постојано нејзиниот маж да биде задоволен во секоја смисла. Ранлива е и чувствителна - лесно е да ја сакате. Познати дами родени во знакот на Рак: Селена Гомез, Софија Вергара, Лив Тајлер, Дајан Кругер, Памела Андерсон. Вага Жената Вага е онаа која најмногу се грижи за себе. Ако е таа среќна, тогаш сите се среќни. Не дозволува никому да ја нервира и не дозволува времето да ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...