Повеќе вести како оваа (25)

Телата на 39 лица, од кои 31 маж и 8 жени беа пронајдени во средата во камионска приколка-ладилник во индустриска зона во британски Есекс на 30-тина километри ...
сите 115 | | | веќе видена

Телата на 39-те лицам 31. маж и 8 жени беа пронајдени во средата во товарниот дел од камион-ладилник во индустриската зона Грејс во Есекс, 30. километри ...
| | веќе видена | слични

Британската полиција го уапси брачниот пар Џоан и Томас Мара заради сомнение дека учествувале во шверцување на 39 Kинези кои се пронајдени мртви во ладилникот ...
| | веќе видена | слични

Мигрантите кои починаа во студениот камион оставија „крвави отпечатоци“ од внатрешноста на вратите и на sидовите на контејнерите, беше откриено синоќа. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам, напишала Виетнамка која веројатно била во камионот на смртта, каде 39 лица во средата беа пронајдени мртви.Шест ...
| | веќе видена | слични

Британската полиција испитува четврица осомничени за убиството на 39 лица, чии тела беа најдени во камион-ладилник во Есекс. Повеќе семејства од Виетнам ...
| | веќе видена | слични

Повеќе семејства од Виетнам стравуваат дека телата на нивните најблиски се наоѓаат меѓу 39-те жртви кои се пронајдени во камион во близина на Лондон оваа ...
| | веќе видена | слични

Трагедијата со пронајдените тела на 39 луѓе (31 маж и осум жени) во средата во камионот-ладилник на 30 километри од Лондон, не се симнува од насловните ...
| | веќе видена | слични

Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам, напишала Виетнамка која веројатно била во камионот на смртта, каде 39 лица во средата беа пронајдени мртви. Шест ...
| | веќе видена | слични

Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам, напишала Виетнамка која веројатно била во камионот на смртта, каде 39 лица во средата беа пронајдени мртви. Шест ...
| | веќе видена | слични

Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам, напишала Виетнамка која веројатно била во камионот на смртта, каде 39 лица во средата беа пронајдени мртви.Шест ...
| | веќе видена | слични

Најмалку шест од 39-те луѓе кои беа пронајдени мртви во камион во Англија можеби биле Виетнамци, иако во прв момент беше објавено дека станува збор за Кинези. ...
| | веќе видена | слични

Според првите полициски информации, за сите жртви се верува дека се од кинеско потекло, но родителите и роднините на 26-годишната виетнамка Фам Ти Тра Мој се ...
| | веќе видена | слични

Полицијата трага по двајца браќа за кои постои сомнение дека извршиле убиство на 39 лица кои што беа пронајдени во приколка од камион во Есекс минатата ...
| | веќе видена | слични

Неколку семејства од Виетнам се јавиле денес со сомнение дека има нивни роднини меѓу 39-те загинати лица пронајдени оваа недела во камион на југоистокот на ...
| | веќе видена | слични

Некаде околу 5 часот изутринава Аријана скршена од тоа што му се случи на Манчестер по нејзиниот концерт напиша на Twitter:„Скршена сум и немам зборови. Навистина ми е жал.“ broken. from the bottom of my heart, i am so so sorry. i don't have words. — Ariana Grande (@ArianaGrande) May 23, 2017 Во експлозијата загинаа 22 души и околу 50 се повредени. По нејзината порака следеше поддршка од други ѕвезди и познати личности меѓу кои беа Џастин Тимперлејк, Лорди и Хери Стајлс. My thoughts and prayers are with all those affected by this horrific act in Manchester. We need to do better. We need to LOVE ONE ANOTHER. — Justin Timberlake (@jtimberlake) May 23, 2017 every musician feels sick & responsible tonight—shows should be safe for you. truly a worst nightmare. sending love to manchester & ari — Lorde (@lorde) May 23, 2017 I'm heartbroken over what happened in Manchester tonight. Sending love to everyone involved. H — Harry Styles. (@Harry_Styles) May 23, 2017
| | веќе видена | слични

Седум лица се уапсени во Унгарија поради сомнение дека се вмешани во смртта на 71 бегалец во камион со ладилник на австрискиот авто пат. Апсењето е извршено во соработка со австриската полиција, додека според пишувањетонна „Кронен цајтубг“ , водачот на криумчарската банда избегал во Романија. Меѓу настраданите се и четири деца-три дечиња на возраст од 3,8 и 10 години и едно и пол годишно девојченце. Според резултатите на истрагата, ладилникот од 7,5 тони во рани утрински часови во средата тргнал од Будимпешта, а околу девет часот пред пладне бил на унгарско-австриската граница, која ја преминале дури во текот на ноќта. Во четвртокот наутро, помеѓу пет и шест часот, камионот е оставен на лентата за запирање на автопатот А4 кај австриското место Парндорф. Во камионот, кој криумчарите го употребувале за префрлување на илегалци, кој е контролиран после подолго стоење во лентата за запирање кај автопатот во близина на местото Парндорф, се пронајдени 71 тело. Камионот во четвртокот е оставен на лентата на ...
| | веќе видена | слични

Британската полиција која ја истражува смртта на 39 луѓе кои неделава беа пронајдени во камионот на смртта во Есекс, потврдува дека досега успсила четири лица ...
| | веќе видена | слични

Британската полиција која ја истражува смртта на 39 луѓе кои неделава беа пронајдени во камионот на смртта во Есекс, потврдува дека досега успсила четири лица ...
| | веќе видена | слични

Полицијата продолжува со испрашување на четворица осомничени за смртта на 39 лица чии тела беa пронајдени во камион во Есекс. Еден маж на 48 години од Северна ...
| | веќе видена | слични

Виетнамските власти уапсија уште едно лице во врска со смртта на 39 мигранти пронајдени во камион – ладилник близу Лондон минатиот месец, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Виетнамските власти уапсија уште едно лице во врска со смртта на 39 мигранти пронајдени во камион – ладилник близу Лондон минатиот месец, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...