Повеќе вести како оваа (25)

 Како ќе ви помине овој ден? Ќе го посветите на себе, на семејството, на партнерот или повторно ќе им се предадете на работните обврски? Какви авантури ве ...
сите 47 | | | веќе видена

 Сабота за одмор или сабота полна со обврски? Какви предизвици ве очекуваат денес? Прочитајте си го дневниот хороскоп и започнете го денот подготвени. ...
| | веќе видена | слични

 Како да се справите со денешните недоразбирања, а како успешно да ги завршите работните обврски? Кој ќе сака да ја официјализира љубовната врска, а кој не е ...
| | веќе видена | слични

 Ќе започне ли викендот како што замислувавте или уште од старт ќе наидете на тешкотии? Какви обврски и случувања ве очекуваат оваа сабота? Кликнете на вашиот ...
| | веќе видена | слични

 Како ќе започне првата работна недела од декември? На кое поле најмногу ќе просперирате? Дали денот ќе ви помине со куп работни обврски, ќе се посветите на ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Овните се соочуваат со работа, филозофски теми, патувања, додека малку го занемаруваат личниот живот. Моментално се наоѓате во извесна дилема. Загриженоста се однесува на патувањето и на новите работни обврски. Успешно ќе ги решите препреките, ве очекува одлично расположение. БИК Одредена ситуацијата бара поголем напор. Затоа, целосно предадете се. Само така ќе успеете и ќе можете да се надевате на некаков успех. Партнерот е покрај вас, но има претчувство дека нема да бидете тука кога ќе биде најпотребно. Мислете и на него. БЛИЗНАЦИ Затоа што сте посебно талентирани во многу области, надевајте се на успех. Работата е под контрола. Наскоро ќе наидете на личност која ќе ви донесе неизмерна среќа и љубов. Близнаците што се во врска ги чекаат интересни моменти покрај партнерот. РАК Следува реализација во многу полиња. Работата и финансиска ситуација е на прво место. Доколку не сте задоволни со постигнатото, тоа значи дека немате доволно одлучност. Понекогаш мора да им се наметнете на другите за да можат да ...
| | веќе видена | слични

 Подготвени ли сте за нови професионални предизвици, искористување на нови шанси за подобрување на љубовниот живот и излегување од комфор зоната? Што наумиле ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Иако некои работни обврски се во фаза на мирување, тоа не ви пречи да се занимавате со она што го сакате и да бидете задоволни. Бидејќи чувствата се интензивни, а смислата за уметност поинтензивна, моментната ситуација е најсоодветна за овните што се наоѓаат во уметничка средина. БИК Каде и да се свртите, секаде изнанадувања, и тоа поволни. Па, кога е така, пријдете им и искористете го секој момент за забава и уживање. Не ја заборавајте ниту љубовта т.е. партнерот, кој во последно време постојано размислува за вас, како и создавање на потомство. Олабавете се. БЛИЗНАЦИ Доколку се занимавате со шпекулации, ќе остварите значајна финансиска добивка. Успех може да очекувате и од пропаганда. Иако се борите за признавање на некој ваш статус, знајте дека предноста е на ваша страна. Не дозволувајте конкуренцијата да ве блокира. РАК Сентиментални сте. Оние посериозните припадници на овој знак, кои се во поголем број, очекуваат извештај во врска со патување или се фокусирани на пронаоѓање одговори на некои ...
| | веќе видена | слични

 Што ве очекува денес поразлично од претходните денови? Какви предизвици ви носи последниот ден од месецот? Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и завршете го ...
| | веќе видена | слични

Овен Пожелно е некако да ги скротите огромните количини енергија. Влезете храбро во наредниот период со помалку презир кон оние што не ги исполнуваат вашите желби. Потрудете се консумирањето алкохол да го сведете на минимум. Чувајте се од повреди. Бик Бидете подготвени за многу ексцентрични случувања, како и на силни и необични случувања во односите со партнерот. Се однесувате контрадикторно, па ни самите не сте начисто. Не заморувајте се секогаш со сериозни теми. Близнаци Не оптоварувајте се денес со филозофски теми. Уживајте во секој момент и не очекувајте многу од периодот што следува ако сакате да бидете задоволни. Во спротивно, следува разочарување. Партнерот ќе ви биде постојано друштво - не многу пријатно, но корисно. Рак Размислувате интензивно за сите видови вредности. Она што ви е посебно важно е духовниот напредок, очекувајте успех на тоа поле. Сакате да се олабавите и да си посветите внимание себеси. Лав Доколку сте во конфликтна ситуација со околината, самите сте виновни. Не е момент за ...
| | веќе видена | слични

 Конечно заврши работната недела и може да уживате без обврски... или сепак не - каков план ви „скроиле“ ѕвездите денес? Дочекајте го подготвени викендот и не ...
| | веќе видена | слични

 Ќе го искористите ли овој ден за ментална релаксација или сепак ќе бидете натрупани со обврски и потонати во сопствените мисли и грижи? Како ќе ви заврши ...
| | веќе видена | слични

 Ќе го искористите ли овој ден за ментална релаксација или сепак ќе бидете натрупани со обврски и потонати во сопствените мисли и грижи? Прочитајте во ...
| | веќе видена | слични

 Како ќе ја завршите скратената работна недела? Ќе имате ли помалку обврски пред продолжениот викенд или нема да имате многу слободно време? Каков ден ве ...
| | веќе видена | слични

 Нов ден – нови предизвици, искуства, доживувања – каков ден ве очекува денес? Прочитајте го дневниот хороскоп и прочитајте на кое поле ќе бидете најуспешни. ...
| | веќе видена | слични

 Со какви предизвици ќе се соочите денес и колку лесно ќе се справите со нив? На кое поле среќата ќе ви биде наклонета, а на кое треба да се повлечете? ...
| | веќе видена | слични

Овен Романтични сте и чувствителни. Ова е период кога ви е потребно посебно внимание од партнерот. Вредни сте и успешни во остварување на сите замисли. Здравјето ви е добро, но внимавајте на исхраната. Не претерувајте. Бик Ниту самите не знаете што ви се случува. Постојано сте во фрка, сакате да успеете, но не дозволувајте да се нервирате за бесмислици. Подгответе се за некаков јавен настап или возбудлив состанок во текот на денешниов ден. Близнаци Подгответе се за бурен период, бидејќи ќе мора да се откажете од едни задоволства, а ќе се препуштите на други. Крајно време е да почнете да се занимавате со нешто посериозно. Здравствените проблеми се придружени со голема нервоза. Рак Пречувствителни сте и затоа може да страдате од несоница и здравствени проблеми. Акцентот го ставате на партнерството, а од другите очекувате невозможни работи. Бидете трпеливи, бидејќи незадоволството е минлива работа. Лав Сакате да работите тимски, но тоа можеби и нема да ви успее, па затоа бидете подготвени. Запомнете ги сите ...
| | веќе видена | слични

 Патувања, промени на кариерно поле, љубовни предизвици – кој знак што го очекува денес? Прочитајте го дневниот хороскоп и откријте каков ден ќе имате. ...
| | веќе видена | слични

 Како ќе ви започне продолжениот викенд? Дали за вас има одмор или ќе бидете преплавени со обврски? Како ќе се справувате на секое поле? Прочитајте во ...
| | веќе видена | слични

2017 година веќе ја затвори вратата зад себе, а 2018 чека со голем број изненадувања и промени. Од астролошки аспект, овните енергично ќе влезат во новата година, а потоа ќе се одмараат во втората половина од годината, рибите ќе бидат желни за патувања, додека биковите и раковите очекуваат старо-нова љубов. Што порачуваат планетите за вашиот знак во новата година, прочитајте во продолжение. Овен Иако претходната година беше малку нестабилна на работен план, веќе од јануари 2018 година ќе имате можност за нови подвизи. Иако потсвесно се сомневате во себе, бидете отворени за нови можности бидејќи успехот нема да изостане. Обрнете внимание во текот на април и мај бидејќи во тој период ќе имате чувство дека среќната низа завршила. Од мај може да очекувате и изненадувачки промени на финансиски план, и во текот на летото раст на приходите, но и на расходите. Октомври е позитивен месец за ребаланс на буџетот и за издвојување на важното од неважното. Вашата задача за наредните седум години е да научите како да ги ...
| | веќе видена | слични

Овен Поради некоја причина ќе се повлечете од една врска и ќе ги оставите работите незавршени. Ако почнете нова работа, а претходно не сте ги создале потребните услови, ќе дојде до заплет. Ако сакате да го задржите здравјето бидете внимателни во секој сегмент. Бик Ви недостасува мотивација за да се впуштите во еден љубовен однос. Бидете трпеливи бидејќи и финансиската ситуација ќе бара повнимателен пристап. Трошете помалку. Внимавајте на своето здравје и немојте да и' се препуштате на судбината. Близнаци Можни се напади на нервоза, без видливи причини. Тоа често се случува, обидете се да ја ублажите состојбата. Олабавете се, одете на фризер, или на масажа. Ако се сконцентрирате на здравјето, само ќе го засилите проблемот. Направете големо чистење. Рак Остварувате деловен успех, или размислувате за тоа. Добро сте расположени, разговорливи и ведри, па приемливи сте само за пријатни работи. Ве очекуваат многу интересни случувања во врска со уметноста и ораторството. Во односите со околината често глумите. Лав ...
| | веќе видена | слични

 Колку ќе биде успешна оваа сабота за вашиот хороскопски знак? Што велат ѕвездите – ќе имате многу работа, обврски и задачи или ќе може мирно да им се ...
| | веќе видена | слични

Прочитајте што ви носат ѕвездите во овој летен месец на полето на љубовта, здравјето и работата. Овен Работа и финансии Среќата во работата не ве напушта ниту во август, бидејќи планетата Јупитер на полето на вашата работи ви носи многу поволни околности, додека пак стимулативната енергија на Сонцето со компатибилниот знак на Лав ве прави многу активни и креативни. Нов производ, проект, реклама, вебсајт или некаков резултат ќе го одблежи почетокот на август за вас. Во тој период, особено ќе просперираат бизнисите кои се занимаваат со производство и продажба на играчки за деца, естрада, мода, украси, козметички производи и парични трансакции. Во последната декада на август, кога сонцето навлегува во знакот на Девица и вашето шесто поле на работата, фокусирајте се на практични решенија во врска со пласман на нови производи, совршени методи на работа и можности за проширување на пазарот. Ова воедно е и период кога ќе ги соберете плодовите од вашата работа и ќе постигнете сјајни финансиски резултати и ...
| | веќе видена | слични

 Што ви носи оваа среда? Какви изненадувања? Какви предизвици ве очекуваат денес? Дали конечно ќе пронајдете време за себе? Кликнете на вашиот хороскопски ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...