Повеќе вести како оваа (25)

Апелација не сака да ризикува, Бојан Јовановски останува во притвор. Суд ја отфрли жалбата со која првоосомничениот во „Рекет“ побара да излезе од затворот во ...
сите 806 | | | веќе видена

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева останува во привор во КПУ Затвор Скопје, иако е завршена истрагата за случајот „Рекет“ во кој таа е ...
| | веќе видена | слични

Поранешната шефицата на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, останува во притвор поради опасност од бегство. Апелациониот суд не ја прифати жалбата ...
| | веќе видена | слични

Првото рочиште за ,,Рекет“ е најавено за утре а во овој случај се обвинети екс јавната специјална обвинителка Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милески ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд ја отфрли жалбата по одлуката на кривичниот за продолжување на притворот на Боки 13, дознава Телма. Апелација смета дека се исполнети два од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 20 ноември 2019 (МИА) – Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, обвинета во случајот „Рекет“, е пуштена во домашен притвор по одлука на ...
| | веќе видена | слични

Денеска истекува рокот во кој одбраната за случајот „Рекет“ треба да поднесе приговори за обвинението кое го поднесе Вилма Русковска, а кое се наоѓа во фаза на ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд Скопје попладнево ја прифати жалбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и мерката притвор ѝ ја замени со мерка куќен ...
| | веќе видена | слични

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева обвинета во случајот „Рекет” е пуштена во домашен притвор по одлука на Апелацискиот суд, а јавната обвинителка ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...