Повеќе вести како оваа (25)


Апелацискиот суд Скопје не го прифати барањето на одбраната на осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 во случајот„Рекет“ да му се укине мерката притвор. По ...
| | веќе видена | слични

Апелацискиот суд Скопје не го прифати барањето на одбраната на осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 во случајот„Рекет“ да му се укине мерката притвор. По ...
| | веќе видена | слични

Првоосомничениот за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка ...
| | веќе видена | слични

Првоосомничениот за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка ...
| | веќе видена | слични

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит денеска треба повторно да биде спроведен првоосомничениот за случајот „Рекет“ Бојан ...
| | веќе видена | слични

Заврши распитот на Бојан Јовановски кај обвинителката Вилма Русковска за случајот „Рекет“. На распитот кој траеше еден час, Боки 13 одбил да даде исказ пред ...
| | веќе видена | слични

Денес, понеделник, 23 септември, на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција повторно треба да биде спроведен првоосомничениот за ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...