Повеќе вести како оваа (25)


Во вечерашната емисија на 24 анализа, поранешниот пратеник Насер Зибери и адвокатот Еленко Миланов, дебатираа за решението за предметите на СЈО - за кое и ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев го правда советникот за безбедност Зоран Верушевски - неговата разочараност од СЈО била причината за неговото сведочење. Премиерот во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Право или пак правда киднапирана од политика - Истрагата за „Рекет“ заврши – остана отворени дилемите дали Катица Јанева е единствено виновна за крахот на СЈО? ...
| | веќе видена | слични

Во текот на дебата на 24Анализа адвокатот Еленко Миланов го оспори сегашното овластивање по кое поранешните специјални обвинители го продолжија водењето на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на дебата на 24Анализа адвокатот Еленко Миланов го оспори сегашното овластивање по кое поранешните специјални обвинители го продолжија водењето на ...
| | веќе видена | слични

Во дебатата „24 анализа“, адвокатот Еленко Миланов, меѓу другото, се осврна и на сведочењето на Зоран Верушевски во кое тој пред судот кажа дека бомбите ...
| | веќе видена | слични

КОД дојде до запленети фотографии што Веруевски ги добивал додека бил во притвор за „Пуч“. Верушевски уште тогаш барал да се изврши вештачење за да се утврди ...
| | веќе видена | слични

КОД дојде до запленети фотографии што Веруевски ги добивал додека бил во притвор за „Пуч“. Верушевски уште тогаш барал да се изврши вештачење за да се утврди ...
| | веќе видена | слични

Преземањето на предметите од СЈО од страна на Републичкиот ЈО е соодветно, правно издржано и согласно законот со кој се регулира работењето на СЈО, пишува на ...
| | веќе видена | слични

Неколку дена по сведочењето на бившиот разузнавач Зоран Верушевски, како сведок во случајот „Таргет – тврдина“, во јавноста не стивнуваат и реакциите, но и ...
| | веќе видена | слични

Професорката Мирјана Најчевска реагира по сведочењето на Зоран Берушевски кој во суд изјави дека „бомбите“ биле изманипулирани и компромитирани. „Со Верушевски ...
| | веќе видена | слични

Во отсуство на кометар и изјави од најповиканите по сведочењето на Верушевски за предметите на СЈО Таргет - Тврдина каде во исказот се огради од бомбите но и ...
| | веќе видена | слични

Зоран Верушевски е мој советник за национална безбедност и јас со него како и со сите мои советници сум во постојана комуникација, изјави денеска премиерот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот, Зоран Заев на денешната прес-конференција за реформата за укинување на квотите за лекови на територија на целата држава го искоментира сведочењето ...
| | веќе видена | слични

Што со бомбите, што со истрагите отворени по истекот на законскиот рок... Експертите со спротивставени мислења. Што со Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...