Повеќе вести како оваа (25)

Екс дипломатот Арсим Зеколи ги прашува советниците на претседателот Стево Пендаровски зошто годинава за прв пат шефот на државата не добил директна честитка од ...
сите 33 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, упати честитки до Владата на РСМ и до македонскиот народ по повод 8 Септември, Ден на државната независност. „Во име на ...
| | веќе видена | слични

Екс амбасадорот и политички аналитичар Арсим Зеколи прави паралела меѓу однесувањето на екс претседателот Иванов во 2015 година и на Пендаровски сега. Зеколи ...
| | веќе видена | слични

Ексамбасадорот и аналитичар Арсим Зеколи реагира на изјавата на Пендаровски дека Река ќе ги освоел неговите гласови на претседателските избори. “Кој се тие ...
| | веќе видена | слични

Ексамбасадорот и аналитичар Арсим Зеколи реагира на изјавата на Пендаровски дека Река ќе ги освоел неговите гласови на претседателските избори. “Кој се тие ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно! Вака искусниот политички аналитичар Арсим Зеколи го коментира ставот на претседателот Стево Пендаровски дека ќе прогласел вонредна состојба ако ...
| | веќе видена | слични

На денот кога манастирот Свети Јован Бигорски слави 1000 години од постоењето коментар на екс дипломатот и аналитичар Арсим Зеколи кој за многумина беше оценет ...
| | веќе видена | слични

Директен апел на екс директорот на екс дипломатот и политички аналитичар Арсим Зеколи до партијата на власт. "Ферски е да се каже навреме, за после да не биде ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи во твитот на денот констатира дека два пати аболицираниот Зоран Заев, по еднаш од Бранко Црвенковски и од Ѓорге Иванов, ...
| | веќе видена | слични

Ексамбасадорот и политички аналитичар Арсим Зеколи прашува дали Албанија и Македонија се пред конфликт на највисоко ниво. Тој јавно го поатавува прашањето дали ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор и политички аналитичар Арсим Зеколи има порака до естаблишментот и блиските до нив.- Зошто жолч на естаблишментот кон Тимоние? Затоа што ...
| | веќе видена | слични

И поранешниот амбасасор и политички аналитичар Арсим Зеколи реагира на изјавата на претседаетлскиот кандидат на СДСМ и ДУИ Стево Пендаровски дека Река ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Екс дипломатот и политички аналитичар Арсим Зеколи го поставува прашањето на неделата: Од кого бара одговорност американската амбасада за случајот Рекет. ...
| | веќе видена | слични

Екс дипломатот и политички аналитичар Арсим Зеколи го поставува прашањето на неделата: Од кого бара одговорност американската амбасада за случајот Рекет. ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи преку фејсбук им поставил едно прашање на, како што вели, тврдокорните муслимани од редовите на ДУИ. – Чисто од радозналост ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...