Повеќе вести како оваа (25)

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку социјални мрежи постави неколку прашања во насока на владината отчетност, а во врска со средбите на ...
сите 206 | | | веќе видена

После средбите на Радмила Шекеринска и Никола Димитров со специјалниот преставник на САД за Балканот Метју Палмер, како и номинираниот за Висок преставник на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку социјални мрежи постави неколку прашања во насока на владината отчетност, а во врска со средбите на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку социјални мрежи постави неколку прашања во насока на владината отчетност, а во врска со средбите на ...
| | веќе видена | слични

Во Блед, Словенија се одржува Стратегискиот форум, водечка конференција во Централна и Југоисточна Европа на која што учествуваат и министрите за надворешни и ...
| | веќе видена | слични

По објавените соопштенија за средбите на Шекеринска и Димитров во Блед, со реакција преку социјалната мрежа Фејсбук се огласи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Читам за средбите на Радмила Шекеринска и Никола Димитров во Блед. Според нивните соопштенија кратки, според она што го видовме ,,од нога”. Но како и да е ...
| | веќе видена | слични

Да, тоа беше средба на која зборевме за една тема која беше многу актуелна во тој период. А тоа беше зошто не може да се донесе законот за јавно обвинителство. ...
| | веќе видена | слични

Да тоа беше средба на која зборевме за една тема која беше многу актуелна во тој период. А тоа беше зошто не може да се донесе законот за јавно обвинителство. ...
| | веќе видена | слични

Да тоа беше средба на која зборевме за една тема која беше многу актуелна во тој период. А тоа беше зошто не може да се донесе законот за јавно обвинителство. ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска вечерва на тв Телма прашана дали се точни информациите дека амбасадорот Васко Наумовски нити ја пречекал нити ја ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Дали Радмила Шекеринска знае колку пара војнички обувки и униформа можеле да се набават со 1,5 милиони евра изрекетирани пари во торбата Луј Витон. Дали ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатната емисија „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на опозициската партија беше сам во ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатната емисија „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на опозициската партија беше сам во ...
| | веќе видена | слични

„Дали Радмила Шекеринска колку пара војнички обувки и униформа можеле да се набават со 1,5 милиони евра изрекетирани пари во торбата Луј Витон. Дали Радмила ...
| | веќе видена | слични

-Деновиве еруптира аферата „Рекет“. Власта се обидува да ја менаџера без да дозволи да бидат опфатени оние што се на врвот на пирамидата на чело со „капо ди ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето на телевизија АлсатМ на емисијата „360 Степени“, јавно го постави прашањето кое ја ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето на телевизија АлсатМ на емисијата „360 Степени“, јавно го постави прашањето кое ја ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и нивните претставници се тие кои што бегаат од дебати. Зоран Заев половина година бегаше од дебата со Христијан Мицкоски. Радмила Шекеринска и Никола ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...