Повеќе вести како оваа (25)

После средбите на Радмила Шекеринска и Никола Димитров со специјалниот преставник на САД за Балканот Метју Палмер, како и номинираниот за Висок преставник на ...
сите 207 | | | веќе видена

По објавените соопштенија за средбите на Шекеринска и Димитров во Блед, со реакција преку социјалната мрежа Фејсбук се огласи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Во Блед, Словенија се одржува Стратегискиот форум, водечка конференција во Централна и Југоисточна Европа на која што учествуваат и министрите за надворешни и ...
| | веќе видена | слични

Читам за средбите на Радмила Шекеринска и Никола Димитров во Блед. Според нивните соопштенија кратки, според она што го видовме ,,од нога”. Но како и да е ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку социјални мрежи постави неколку прашања во насока на владината отчетност, а во врска со средбите на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку социјални мрежи постави неколку прашања во насока на владината отчетност, а во врска со средбите на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку социјални мрежи постави неколку прашања во насока на владината отчетност, а во врска со средбите на ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Да, тоа беше средба на која зборевме за една тема која беше многу актуелна во тој период. А тоа беше зошто не може да се донесе законот за јавно обвинителство. ...
| | веќе видена | слични

Да тоа беше средба на која зборевме за една тема која беше многу актуелна во тој период. А тоа беше зошто не може да се донесе законот за јавно обвинителство. ...
| | веќе видена | слични

Нема никаква реакција од власта откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски јавно ja постави дилемата дали премиерот во заминување навистина го ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Лобутин ја претстави новата колекција на чевли во пет нијанси, од беж до боја на костен кои треба да се прилагодат на тенот на купувачот. Поради ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатната емисија „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на опозициската партија беше сам во ...
| | веќе видена | слични

-Деновиве еруптира аферата „Рекет“. Власта се обидува да ја менаџера без да дозволи да бидат опфатени оние што се на врвот на пирамидата на чело со „капо ди ...
| | веќе видена | слични

Во денешното соопштение до јавноста ВМРО-ДПМНЕ повторно прашува што барале Шекеринска, Филипче, Кирацовски, Ременски и пола влада во домот на Боки 13, местото ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ заедно со членот на Извршниот комитет Коце Трајановски, пратеничките Жаклина Пешевска, Невенка ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Александар Николоски денеска беше во посета на Раштак од каде на верниците од православна вероисповед им го честиташе ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето на телевизија АлсатМ на емисијата „360 Степени“, јавно го постави прашањето кое ја ...
| | веќе видена | слични

Дали Радмила Шекеринска знае колку пара војнички обувки и униформа можеле да се набават со 1,5 милиони евра изрекетирани пари во торбата Луј Витон. Дали ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...