Повеќе вести како оваа (25)


Вкусните колбаси збогатете ги со зеленчук и прелијте со маслиново масло… 4 колбаси Пекабеско 2 главици црвен кромид 4 чешниња лук шери домати 1 тиквица 2 жолти ...
| | веќе видена | слични

Денеска за вашиот ручек направете си вкусна салата од цвекло која помага за здравје на телото. Најздравото цвекло е сирово, па затоа само излупете го и ...
| | веќе видена | слични

Одлична салата, како прилог за пилешко на скара или риба на жар. 7-8 мали краставички свежо сечкан копар свежо сечкано нане 1 главица кромид, ситно сечкан 200 ...
| | веќе видена | слични

Зимница која совршено се сложува со сѐ! 5 кг домати 2 чешниња лук 2 моркови 2 главици кромид 1 поголем целер магдонос мајчина душица маслиново масло сол ...
| | веќе видена | слични

Гулаш со џигер, одличен рецепт. 350-400 гр пилешки џигер 2 големи главици кромид 200 мл кисела павлака Пекабела 2 моркови масло сол бибер листови магдонос На ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...