Повеќе вести како оваа (25)

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во завршното обраќање на собраниската седница за избор на членови на Владата порача дека ...
сите 13 | | | веќе видена

Целта на реконструкцијата се пред се интересите на граѓаните и државата и ништо повеќе, изјави вечерва премиерот Зоран Заев откако во Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични

Пратениците вечерва на седница за реконструкција на Владата ги избраа Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер Нуредини за животна средина и ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер ја закажа за в среда во 11 часот седницата на која пратениците ќе го разгледуваат предлогот за владина реконструкција кој денеска попладне ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Зоран Заев, денеска во Собранието одговараше на пратенички прашања. Премиерот Заев рече дека очекува, сериозните одлуки што ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на денешната заедничка прес-конференција со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Владата на Македонија објави дека ќе биде ...
| | веќе видена | слични

По над 10 часа расправа денеска, Собранието избра пет нови министри во Владата на Зоран Заев. Насер Нуредини ќе раководи со Министерството за животна средина, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска во Собранието на Република Северна Македонија, одговара на пратенички прашања. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев, денеска во Собранието на Република Северна Македонија, одговара на пратенички прашања. Премиерот Заев рече ...
| | веќе видена | слични

По повеќе часовна расправа, Собранието избра пет нови министри во Владата на Зоран Заев. Насер Нуредини ќе раководи со Министерството за животна средина, Горан ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...