Повеќе вести како оваа (25)

Фотографија од Роналдињо како позира со дрес на аргентинската репрезентација, а потоа и го бакнува разочара многу бразилски фанови, но потоа дознаа дека немале ...
сите 4 | | | веќе видена

Аргентинската фудбалска репрезентација се соочуваше со прекини од фанови кои направија вистинска инвазија на теренот додека тренираа во тренинг кампот во Бело ...
| | веќе видена | слични

Бело Хоризонте или како бразилците го викаат Беажа е трет град по големина во Бразил со 2.5 милиони жители, вкупно 5 со предградието. Во овој град има три ...
| | веќе видена | слични

Авионот „Ламиа БАЕ-146“ кој се пред слетување во колумбискиот град Меделин, често го користеле многу клубови, делегации и националци репрезентации. Пред три ...
| | веќе видена | слични

Бразил ја победи Аргентина со 2:0 во полуфиналето на Копа Америка и така избори место во натпреварот за трофеј. Ваквиот расплет ги воодушеви Бразилците додека ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот бразилски фудбалер на сите времиња, 69-годишниот Пеле изјавил дека напаѓачот на Милан, Роналдињо би бил од голема полза за бразилската ...
| | веќе видена | слични

Ден по победата на Бразил над Аргентина во полу-финалето на Копа Америка, во јавноста се излезе информацијата дека на овој меч ВАР-системот воопшто не бил во ...
| | веќе видена | слични

Се почесто за време на фудбалските натпревари навивачи влетуваат во теренот за да му покажат на Лионел Меси колку се восхитени од него. Така беше и ноќеска ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Каталонија, на "Ноу Камп" пред 53.000 гледачи ја совлада селекцијата на Аргентина со 4:2. Серџо Гарсија, Кркиќ, Бускетс и Моисес ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...