Повеќе вести како оваа (25)

Претседателот на Собранието Талат Џафери на новинарско прашање дали ако во најновите нелегални прислушувани материјали за сегашни и поранешни највисоки ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери се изнервира од новинарско прашање дали би поднел оставка доколку се појави во некоја од „бомбите“ за функционери на ...
| | веќе видена | слични

Eл Чека e псевдоним на човекот кој деновиве објавува „бомби“ претежно за функционери од ДУИ. Тој е по потекло од Кичево. Во една од објавите му порачува на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собрание Талат Џафери вели дека во овој момент нема основ за каква било постапка, откако пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска најави ...
| | веќе видена | слични

Забранети и казниви работи нема што да коментирам, изјави денеска претседателот на Собранието Талат Џафери одгвоарајќи на новинарско прашање во врска со ...
| | веќе видена | слични

Забранети и казниви работи нема што да коментирам, изјави денеска претседателот на Собранието Талат Џафери одгвоарајќи на новинарско прашање во врска со ...
| | веќе видена | слични

Забранети и казниви работи нема што да коментирам, изјави денеска претседателот на Собранието Талат Џафери одгвоарајќи на новинарско прашање во врска со ...
| | веќе видена | слични

Забранети и казниви работи нема што да коментирам, изјави денеска претседателот на Собранието Талат Џафери одгвоарајќи на новинарско прашање во врска со ...
| | веќе видена | слични

Забранети и казниви работи нема што да коментирам, изјави денеска претседателот на Собранието Талат Џафери одгвоарајќи на новинарско прашање во врска со ...
| | веќе видена | слични

Нервоза кај собранискиот спикер, истраги во МВР, СЈО и државното обвинителство, а Ел Чека продолжува да ги пушта прислушуваните разговори на Фејсбук. Со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и ...
| | веќе видена | слични

Оставката на Џафери во партиски кругови се коментира како дел од најавените реформи во партијата, во кои повеќе еминентни партиски членови бараат реструктуирање на партијата но и на владините позиции на ДУИ. Вицепремиерот Муса Џафери најверојатно ќе поднесе оставка на својата владина функција, пренесува Фокус од партиски извори во ДУИ. Како што стојат работите има две опции за повлекувањето на Џафери од вицепремиерската функција. Првата е, оставката да се случи во текот на оваа недела, со именувањето на новите министри и заменици министри од СДСМ, а втората опција е Џафери да си замине во декември, кога од премиерската позиција ќе си замине Никола Груевски. Името на Муса Џафери беше споменато во сведочењето на екс разузнавачот Слободан Богоевски, кој пред американскиот суд изјавил дека двајца важни членови на владејачката ДУИ, при тоа зборувајќи за Џафери и за лидерот Али Ахмети, биле дел од корупцискиот скандал за подмитување на владини и партиски функционери за да се пролонгира монополот на Телеком на ...
| | веќе видена | слични

Оставката на Џафери во партиски кругови се коментира како дел од најавените реформи во партијата, во кои повеќе еминентни партиски членови бараат реструктуирање на партијата но и на владините позиции на ДУИ. Вицепремиерот Муса Џафери најверојатно ќе поднесе оставка на својата владина функција, пренесува Фокус од партиски извори во ДУИ. Како што стојат работите има две опции за повлекувањето на Џафери од вицепремиерската функција. Првата е, оставката да се случи во текот на оваа недела, со именувањето на новите министри и заменици министри од СДСМ, а втората опција е Џафери да си замине во декември, кога од премиерската позиција ќе си замине Никола Груевски. Името на Муса Џафери беше споменато во сведочењето на екс разузнавачот Слободан Богоевски, кој пред американскиот суд изјавил дека двајца важни членови на владејачката ДУИ, при тоа зборувајќи за Џафери и за лидерот Али Ахмети, биле дел од корупцискиот скандал за подмитување на владини и партиски функционери за да се пролонгира монополот на Телеком на ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство ги анализира новите таканаречени „бомби“ кои вчера одекнаа на социјалната мрежа Фејсбук, одговорија оттаму за Радио Слободна ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...