Повеќе вести како оваа (25)

Александар Филиповски е пратеникот кој треба да дојде на местото на Павле Богоевски, кој во четвртокот си даде оставка од функцијата пратеник. Филиповски беше ...
сите 56 | | | веќе видена

Името на Александар Филиповски се споменува како пратеник кој треба да „попоплни“ испразнетото место на пратеничката листа на САДСМ, откако Павле Богоевски, ...
| | веќе видена | слични

По оставката на Павле Богоевски од пратеничката функција, неговото место во Собранието ќе го добие Александар Филиповски. Богоевски беше петти на листата на ...
| | веќе видена | слични

По констатирањето на оставката на пратеникот Павле Богоевски, кој најави дека ја напушта неговата пратеничка функција, на неговото пратеничко место ќе дојде ...
| | веќе видена | слични

Денес се навршува една година од најголемото граѓанско будење, рече пратеникот Павле Богоевски на денешното 12 продолжение на седницата на Собранието на Република Македонија. Богоевски рече дека пред една година Ѓорге Иванов се претвори во заштитник на криминалот, аболицирајќи ги функционерите од ВМРО-ДПМНЕ и благдарение на Шарената револуција тие денес се аболицирани политичари. - Гласавте 130 закони за 24 часа. Се правите патриоти, а преговарате за името зад грб. Шарената револуција ќе продолжи да го бои овој дом, но сега од внатре. Благодарение на Шарената револуција избегнавме демократија по терк на Трајко Вељаноски. Шарената револуција рече „Доста беше страв, доста беше молк“ - рече Павле Богоевски кој прв застана на говорницата од редовите на СДСМ. Богоевски иако се најде на листа на СДСМ во Собранието треба да делува како независен пратеник, претставник на граѓанскиот сектор.
| | веќе видена | слични

Откако ќе биде констатирана оставката на независниот пратеник избран од пратеничка листа на СДСМ, Павле Богоевски, кој се повлекува од парламентот по ...
| | веќе видена | слични

Александар Филиповски e пратеникот кој ќе замени пратеникот Павле Богоевски чија оставка е констатирана денеска во Собранието. Тој беше на листата на СДСМ во ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на СДСМ и коалицијата, Павле Богоевски, постави прашање до кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, откако тој прифати соочување со ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 102. седница ја констатираше оставката од функцијата пратеник на поранешниот премиер Никола Груевски. На ...
| | веќе видена | слични

Фронтмените на Шарената револуција еден спроти друг… Пратеникот Павле Богоевски ослободен од кривично гонење, левичарот Здравко Савевски ќе одговара пред суд… Дали политиката повторно ги вмеша прстите во судството… Некогашни соборци за демократија и еднаквост пред законите – сега со спротивни ставови и позиции… Пратеникот Павле Богоевски и Здравко Савевски, политиколог, член на Левица, во 24 Анализа на ТВ24 .
| | веќе видена | слични

Со Шарената револуција, два пати беше оштетен овој законодавен дом. Првиот пат се плати штета од 600.000 денари, вториот пат од 1 милион 200 денари кои ги платија граѓаните на Република Македонија, беше одговорот на Трајко Вељаноски до пратеникот од СДСМ Павле Богоевски, кој беше дел од Шарената револуција, откако Богоевски потести дека денеска се одбележува точно една година од Шарената револуција и притоа рече „Тогаш го боевме собранието однадвор, но сега ќе го боиме одвнатре“. -Шарената револуција ги обои и гледајте напред на надворешната фасада уште не може оштетата да се поправи што вие ја шаравте за да можете да влезете во овој дом, тука, да си седите на столчето и да си земете плата од тој дом што вие го шаравте, му одговори Вељаноски на Богоевски. На собраниската говорница потоа застана пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стевананџија кој исто така му одговори на Богоевски дека синоним за сквернавење е тој, како претставник од Шарената револуција во законодавно-правниот дом.
| | веќе видена | слични

Павле Богоевски со своето однесување го повреди угледот и достоинството на Собранието, а тоа е спротивно на Кодексот за етичко однесување на пратениците. ...
| | веќе видена | слични

Неверојатна тепачка во студиото на Макфакс помеѓу куртонот Тони Шанац и претставникот на Шарената револуција, пратеникот Павле Богоевски.
| | веќе видена | слични

Откако ќе биде констатирана оставката на независниот пратеник избран од пратеничка листа на СДСМ, Павле Богоевски, кој се повлекува од парламентот по ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...