Повеќе вести како оваа (25)


Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе стигне од овој викенд па и во текот на следната недела и ...
| | веќе видена | слични

Првиот изразен бран конечно доаѓа во Македонија, поточно поради формирање на длабок циклон над Атлантикот од петок па натаму од југ кон нашите краишта ќе ...
| | веќе видена | слични

Првиот изразен бран конечно доаѓа во Македонија, поточно поради формирање на длабок циклон над Атлантикот од петок па натаму од југ кон нашите краишта ќе ...
| | веќе видена | слични

Првиот изразен бран конечно доаѓа во Македонија, поточно поради формирање на длабок циклон над Атлантикот од петок па натаму од југ кон нашите краишта ќе ...
| | веќе видена | слични

Како што најавивме од денес Велики четврток до задутре Велика сабота во попладневните и во вечерните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност ...
| | веќе видена | слични

Првиот изразен бран конечно доаѓа во Македонија, поточно поради формирање на длабок циклон над Атлантикот од петок па натаму од југ кон нашите краишта ќе ...
| | веќе видена | слични

Во текот на денешниот вторничен ден под влијание на Африкански бран времето во државава ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и раните вечерни часови особено во планинските предели но и во оние населени места кој се во близина на планините ќе има услови за локална нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално не се исклучува можноста за нешто поинтензивни процеси со електрични празнења и услови за ретка појава на град. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 36 степени. Краткотрајна нестабилност проследена со локална појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер како и услови за редок град не се исклучува и за Скопскиот регион. Стабилизација на времето нема на видик и во следните денови. За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ.
| | веќе видена | слични

Во текот на денешниот ден Македонија ќе биде под влијание на Африкански бран. Времето ќе биде сончево и екстремно топло со мала до умерена локална облачност, информира метерологот Славо Попоски. Во попладневните и раните вечерни часови особено во планинските предели но и во оние населени места кој се во близина на планините ќе има услови за локална нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално не се исклучува можноста за нешто поинтензивни процеси со електрични празнења и услови за ретка појава на град. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 36 степени. Краткотрајна нестабилност проследена со локална појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер како и услови за редок град не се исклучува и за Скопскиот регион.
| | веќе видена | слични

Нашата држава е пред најтоплиот но и пред најмачниот ден досега, под влијание на понатамошен продор на многу топол воздух од југ и сахарска прашина утрешниот ...
| | веќе видена | слични

Под влијани на влажната и нестабилна воздушна маса која ја зафати нашата држава изминатиот период во текот на утрешниот ден повторно на повеќе места ќе услови ...
| | веќе видена | слични

До крајот на денешниот ден времето во нашата држава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди но има услови и за слаб локален дожд, ќе дува умерен ветер од ...
| | веќе видена | слични

До крајот на денешниот ден времето во нашата држава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди но има услови и за слаб локален дожд, ќе дува умерен ветер од ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...