Повеќе вести како оваа (25)


Меган Маркл денес е војвотка, но нејзиното детство не било толку гламурозно. Дел од детството минала со мајка си во мрачен и валкан стан во срцето на Лос Анџелес, и никој ниту можел да замисли дека Меган Маркл 30 години подоцна ќе живее како принцеза. На поранешната американска актерка Меган Маркл ѝ се остварија сништата како од бајка откако се венча со принцот Хари во мај оваа година. Актерката живеела скромно со полубратот Томас Џуниор и полусестрата Саманта. Нивните родители се Дорија и Томас. Дека нејзиното семејство било дисфункционално сега особено е јасно затоа што татко ѝ и полусестрата не престануваат јавно да тврдат дека таа добро испланирала каде ќе заврши затоа што отсекогаш била пресметлива. Нејзините родители се развеле по 4 години брак. По разводот Меган продолжила да живее со мајка си во скромен стан, но и покрај немаштијата, Меган сепак се школувала во престижните установи чија годишна цена била од 19 000 до 23 000 долари. Нејзиниот татко работел на сетот на некогашната популарна серија ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл, војвотката од Сасекс, открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот Хари. Филмот носи наслов ...
| | веќе видена | слични

Меган маркл пред да стане принцеза и кралска снаа, веќе имаше еден брак со продуцентот Тревор Енгелсон, а изгледаше вака: ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Во октомври минатата година официјално беше објавено дека војвотката од Сасекс, Меган Маркл и нејзиниот сопруг Хари го очекуваат првото дете. Меѓутоа различи ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
| | веќе видена | слични

Главна тема на муабет од британското кралско семејство до пред извесно време беше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, но во последно време страниците на интернет-изданијата и таблоидите на островот ги полни партнерката на принцот Хари - Меган Маркл. Интересот за неа стана уште поголем пред некој ден кога во медиумите излезе првата фотографија од добротворен настан, на која принцот Хари и Меган се бакнуваат. Кога станува збор за споделување нежности во јавноста, кралското семејство се обидува тоа да го сведе на минимум. Британските медиуми бележат дека Хари и Меган едноставно сакале да ја изразат заемната љубов без да мислат на другите и на традицијата во семејството. Инаку, тие двајцата се запознале во Торонто. Меган Маркл е родена и порасната во Лос Анџелес, Калифорнија, но сега живее во Торонто, заедно со две кучиња, каде што се снима серијата „Суитс“. Во серијата Меган ја глуми Рејле Зејн, улога по која е најпозната. Актерското деби го имала во серијата „Општа болница“ во 2002 година, а се има појавено и ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), од својот прв сопруг побарала да потпише т.н. договор за бременост, со кој ќе си осигури дека ќе ѝ плати личен тренер, нутриционист и дадилка за да може да остане во форма по породувањето, открил близок пријател на Меган за „Дејли мејл“. Тогашната актерка во подем била толку загрижена за тоа дали ќе се врати во старата форма каква што ја имаат повеќето славни личности ако остане бремена и кога се породи, па побарала од екссопругот Тревор Енгелсон да ѝ плати за личен тренер и нутриционист. Војвотката од Сасекс исто така сакала да се осигури дека Енгелсон, со кој се венча во 2011 година, ќе ѝ плати дадилка за да ѝ помогне за бебето. Изворот рекол дека Меган била исплашена познавајќи ја историјата на склоноста кон дебелеење во нејзиното семејството, особено поради фактот што тогаш нејзината кариера одела по нагорна линија во телевизиската серија „Костуми“. Ваквите информации доаѓаат само неколку дена откако Меган и принцот Хари открија дека го очекуваат своето прво дете. ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), од својот прв сопруг побарала да потпише т.н. договор за бременост, со кој ќе си осигури дека ќе ѝ плати личен тренер, нутриционист и дадилка за да може да остане во форма по породувањето, открил близок пријател на Меган за „Дејли мејл“. Тогашната актерка во подем била толку загрижена за тоа дали ќе се врати во старата форма каква што ја имаат повеќето славни личности ако остане бремена и кога се породи, па побарала од екссопругот Тревор Енгелсон да ѝ плати за личен тренер и нутриционист. Војвотката од Сасекс исто така сакала да се осигури дека Енгелсон, со кој се венча во 2011 година, ќе ѝ плати дадилка за да ѝ помогне за бебето. Изворот рекол дека Меган била исплашена познавајќи ја историјата на склоноста кон дебелеење во нејзиното семејството, особено поради фактот што тогаш нејзината кариера одела по нагорна линија во телевизиската серија „Костуми“. Ваквите информации доаѓаат само неколку дена откако Меган и принцот Хари открија дека го очекуваат своето прво дете. ...
| | веќе видена | слични

 Тревор Енгелсон се ожени со 11 години помладата Трејси, која е наследничка на мултимилионска империја. Свадбата беше комплетна спротивност од онаа со Меган. ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс Меган Маркл во моментот живее во новоопремената резиденција Фрогмор Котаж со својот сопруг принцот Хари. Затоа, таа ја огласила продажбата ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), од својот прв сопруг побарала да потпише „договор за бременост“ со кој ќе осигура дека ќе ѝ плати личен тренер, нутриционист и дадилка за да може да остане во форма откако ќе се породи, открил близок пријател на Меган за „Дејли мејл“.Тогашната актерка во подем била толку загрижена за тоа дали ќе се врати во старата форма каква што ја имаат повеќето славни личности ако остане бремена и откако се породи, па побарала од екссопругот Тревор Енгелсон да ѝ плати за личен тренер и нутриционист.Војвотката од Сасекс, исто така, сакала да се осигура дека Енгелсон, со кој се венчаше во 2011 година, ќе ѝ плати дадилка за да ѝ помогне со бебето.Изворот рекол дека Меган била исплашена познавајќи ја историјата на склоноста кон дебелеење во нејзиното семејството особено поради фактот што тогаш нејзината кариера одела по нагорна линија во телевизијата серија „Костуми“.Ваквите информации доаѓаат само неколку дена откако Меган и принцот Хари открија дека го очекуваат своето прво ...
| | веќе видена | слични

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
| | веќе видена | слични

 Три месеци по разводот со Тревор Енгелсон, Меган на една пријателка ѝ рекла „Јас сум сингл и би сакала да запознаам познат маж од Велика Британија“. ...
| | веќе видена | слични

Сигурно дека свадбата закажана за мај на Меган Маркл и принцот Хари ќе биде и гламурна и посебна, а додека медиумите шпекулираат каква венчаница ќе носи идната невеста на венчавката, да погледнеме каква венчаница таа носеше на свадбата во 2011 година кога му рече „да“ на режисерот Тревор Енгелсон. Свадбата на Тревор и Меган се случувала на плажата Очо Риос во Јамајка, а Меган освен едноставен, бел свадбен фустан облекла и жолти бикини. Идната британска војвотка во овој брак останала само две години. Првата венчаница на Меган е класична, со ве-израз и со ремен украсен со светликави кавчиња, а од накит одбрала само златна алка. MакMода
| | веќе видена | слични

Холивудскиот продуцент Тревор Енгелсон (42), поранешниот сопруг на Меган Mаркл (37) само две недели откако Меган стана војвотка ја запроси својата тогашна ...
| | веќе видена | слични

 Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на Меган Маркл, викендов ѝ приредил романтично запросување на својата девојка. Две недели по кралската свадба, 41-годишниот Тревор, решил дека е време да влезе во нов брак. Неговата 31-годишна девојка Трејси добила дијамантски веренички прстен, додека Тревор бил клекнат на коленици. Со оглед на фамата која се крена околу венчавката на Меган и Хари, нејзиниот поранешен сопруг ја напуштил земјата на неколку недели за да избегне било каква драма, додека работите не стивнат, тврдат странските медиуми. Бившиот сопруг на Меган и неговата нова девојка се заедно нешто повеќе од една година. Со Меган се венчал во 2011-та година, а набрзо потоа Меган ја доби улогата во ТВ серијата Suits. Поради работните обврски таа се преселила во Торонто, што придонело до заладување на љубовта и бракот, кој завршил неславно во 2013-та година. Наводно, Маркл прекинала секаков контакт со Тревор откако му ги вратила вереничкиот и свадбениот прстен по пошта.
| | веќе видена | слични

Тревор Енгелсон, поранешниот сопруг на Меган Маркл, се ожени со 32-годишната Трејси Карланд, која е ќерка на мултимилионер. Венчавката се одржа во кругот на пријателите и роднините во куќата на невестата во луксузното предградие на Лос Анџелес, Хиден Хилс. Таму живеат нејзините родители Стенфорд и Шеила. Стенфорд Карланд до 2006 бил втор човек во компанија за недвижности и позајмување кредити. Тогаш својот дел го продал за 200 милиони долари. Филмскиот продуцент Енгелсон (41) ја побарал Трејси за жена во јуни и тоа само две недели по венчавката на принцот Хари со Меган. Тревор и Меган беа две години во брак. Текстот Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...